МЕНЮ


13 квiтень 2018 - 07:53

Обираємо сімейного лікаря


Із першого квітня в Україні, в тому числі в Кропивницькому, розпочався процес підписання декларацій про надання медичних послуг населенню між пацієнтами та сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.
– Заклади готові до підписання декларацій з пацієнтами та почали проводити цю роботу, – зазначає начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. – Ще у минулому році для амбулаторій була закуплена комп’ютерна техніка на понад 400 тисяч гривень, регулярно проводяться інформаційні заходи для лікарівта пацієнтів, нині триває удосконалення робочих місць лікарів.
Інформацію про те, як відбувається процес підписання декларацій та як правильно обрати лікаря, кореспонденту “Вечірньої газети” розповіла завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини №7 центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Олена Баранова:
– Зараз наш медичний заклад знаходиться в активній фазі цього нового для всіх – і лікарів, і пацієнтів, – процесу. Почали активно завозити комп’ютерну техніку. Частині медпрацівників її вже встановили. Не відкладають у довгий ящик процедуру укладання угоди з лікарем і наші пацієнти. Кропивничан приходить багато. Поки не було комп’ютерів, ми їхні прізвища та номери телефонів заносили у спеціальний журнал, щоб потім повідомити людину і запросити її для підписання декларації. Планували, що можна буде запрошувати на день по кілька чоловік, щоб не створювати черг під кабінетами. Тепер Міністерство порекомендувало нам відразу заносити всі відомості про пацієнта в базу даних. Щоправда, виникла проблема – не всі люди, особливо похилого віку, мають мобільні телефони. Зрозуміло, що по стаціонарному телефону смс-ка з кодом електронної реєстрації не прийде. Тож, я вважаю, що систему реєстрації ще потрібно вдосконалювати, і свої пропозиції ми вже направили у Міністерство охорони здоров’я. Загалом же, і медики, і їхні пацієнти налаштовані доволі оптимістично. А зараз хочу ще раз нагадати нашим пацієнтами про необхідні кроки для укладення декларації із обраним вами сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.
КРОК 1: Оберіть за вашими особистими критеріями заклад чи лікаря.
КРОК 2: Перевірте, чи вже можна підписати декларацію у вибраному закладі. Вам у цьому допоможе наліпка «Тут можна обрати свого лікаря».
КРОК 3: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.
КРОК 4: Зверніться у реєстратуру медзакладу та повідомте, що хочете підписати декларацію.
КРОК 5: Уповноважений працівник медзакладу введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу.
КРОК 6: З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один – ви забираєте з собою, інший лишається у закладі.
КРОК 7: Працівник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.
Наші кореспонденти запитали у кропивничан, як вони ставляться до медичної реформи та чи обрали для себе лікаря первинної ланки.
Юрій:
– Я мешкаю у селищі Новому. Коли в черговий раз відвідував нашу селищну поліклініку, в кабінеті долікарського огляду медсестра у мене запитала, де я планую обслуговуватись. Щось змінювати я не налаштований, тоді вона мої дані записала у спеціальний журнал і сказала, що незабаром зателефонує, щоб я прийшов підписати декларацію. Поки що не телефонували.
Сергій:
– Я живу на Новомиколаївці. Обслуговуюсь у поліклініці лікарні швидкої медичної допомоги (амбулаторія загальної практики сімейної медицини №4 центру первинної медико-санітарної допомоги №1). Був у лікаря. Мене записали в журнал. На той момент якоїсь більш детальної інформації ще не було. Але я впевнений, що мені зателефонують і ми всією сім’єю будемо обслуговуватись у нашого лікаря.
Ольга:
– Я і мої знайомі ще думаємо. Скажу однозначно, що будемо змінювати свого лікаря. Добре, що таке право нам надали. Але, на жаль, бракує інформації. Одні говорять, що обслуговуватись можна буде лише за місцем реєстрації, інші – доводять протилежне. Одна моя знайома, яка мешкає на Балашівці, вирішила, що буде підписувати декларацію з одним із лікарів у амбулаторії №4 ЦПМСД №1, що на вулиці Короленка. Каже, вже і познайомилась з цим фахівцем, домовилась, що обслуговуватиметься у нього.
До слова. Нещодавно віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що вимагає від керівництва МОЗ, а також голів ОДА жорсткої реакції на прояви саботажу медичної реформи. На кожен факт створення штучних перепон для налагодження системи має бути миттєва реакція. Повинно бути забезпечене ефективне впровадження медичної реформи на всіх рівнях. Якщо чиновник або лікар не можуть забезпечити якісне і швидке впровадження реформи, реакція має бути відповідною – аж до звільнення.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40086 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua