МЕНЮ


4 травень 2018 - 12:07

Обираємо сімейного лікаря!


З початку квітня в Україні розпочато перший етап медичної реформи, а саме вибір лікаря первинної медичної допомоги: люди мають підписати декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.
На основі цих документів пацієнта закріплять за конкретним лікарем, який одержуватиме оплату залежно від кількості пацієнтів, а нараховувати оплату за цим принципом почнуть з липня.
Про це 24 квітня на прес-конференції розповіла начальник управління охорони здоров’я міськох ради Крорпивницького Оксана Макарук. За її словами, станом на 23 квітня 10,5 тисячі кропивничан уже підписали декларації з лікарями первинної ланки.
Ознайомитися з лікарями первинки можна на сайті управління охорони здоров’я – у розділі «Реєстри». Крім самого переліку лікарів, там є їхні фотопортрети й дані шодо професійної діяльності кожного з них. Щоб підписати декларацію з обраним лікарем, необхідно звернутися в заклад охорони здоров’я, при собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код, для дитини – свідоцтво про народження. Договір підписують у двох екземплярах: один для пацієнта, другий – для лікаря.
Оксана Макарук також повідомила, що для інформування населення про медичну реформу управління запровадило громадські консультації, на яких лікарі роз’яснюють містянам її суть.
– Для запровадження медичної реформи ми повинні були виконати низку умов, серед яких – комп’ютеризація закладів охорони здоров’я, підключення їх до електронної бази пацієнтів eHelth та до мережі Інтернет, – зазначила очільниця міської медичної галузі. – Але найважливіша умова – автономізація медичних закладів, а для цього необхідно реорганізувати їх у комунальне некомерційне підприємство. Тоді заклади зможуть отримувати фінансування від держави на лікування пацієнтів...
Того ж дня, 24 квітня, під час другого засідання дванадцятої сесії міської ради депутати підтримали проекти рішень щодо реорганізації трьох закладів охорони здоров’я. Відповідно до рішення статусу некомерційного комунального підприємства набули: «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини», «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2».Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31748 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua