МЕНЮ


19 серпень 2011 - 11:56

Обшукали в супермаркеті


Інколи так буває, що, йдучи до супермаркету, не знаєш який неприємний сюрприз тебе там очікує. Наприклад, магазинні охоронці можуть запідозрити тебе у крадіжці товару і наполегливо запропонувати показати вміст сумки. Саме так трапилось із 68-річною кіровоградкою Антоніною Трусихіною.

30 червня вона скуплялась у "Фуршеті" на вулиці Героїв Сталінграда. На біду жінки, її увагу привернули гаманці. Взявши одного з них до рук, довго тримала його, все намагалась розгледіти ціну. Нарешті звернулась за допомогою до іншого покупця. Зрозумівши, що ціна гаманця її не влаштовує, жінка поклала його назад на полицю. А коли виходила з торгового залу, її під білі рученьки взяли працівники охорони. І повели в службове приміщення, де висунули їй звинувачення у крадіжці гаманця. Та ще й відібрали в жінки її власний гаманець і витрусили з нього все, що було там. Свої дії охоронці мотивували тим, що камера спостереження зафіксувала, як жінка довго роздивлялась гаманці на полицях. Казали, що вона, можливо, підмінила свій старий гаманець на новий. Мовляв, такі випадки вже траплялись, тому й проявляють пильність. Жінка доводила, що її гаманець чорного кольору і потертий, а той, якого вона брала на полиці, – коричневий. Та охорона не йняла віри: "А чому ваш гаманець як новий?" Протримавши бідолашну близько години і ледь не довівши її до гіпертонічного кризу, нарешті відпустили. Але неприємний осад в душі жінки залишився.

І Антоніна Трусихіна поскаржилася на свавілля охоронців "Фуршету" до відділу захисту прав споживачів управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення Кіровоградської міської ради. Довелося начальнику служби охорони магазину Андрію Магасенку писати пояснення. Він виправдовував своїх підлеглих: мовляв, в їхніх діях не було примусу та агресії. Щоправда, пообіцяв, що проведе з ними виховну роботу – зобов’яже ставитися до покупців люб’язніше.

Коментуючи описаний вище випадок, головний спеціаліст управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування міської ради Ольга Смолянцева сказала, що вони – не рідкість. А ще багато хто скаржиться на те, що охоронці змушують залишати сумки в камерах схову, за зберігання речей в яких, як гласять вивіски, "адміністрація відповідальності не несе". Тобто покупець може втрапити в іншу халепу – залишити речі у камері схову і не мати підстав висувати претензії до магазину в разі їх крадіжки. Щоправда, у червні цього року Кабінет Міністрів України видав постанову, де чітко зазначається, що відтепер споживач має отримувати доступ до торговельних об’єктів без здавання на збереження особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється у таких торговельних закладах. Це означає, що при вході до торговельного залу охоронець має запитати, чи немає у вас товарів з цього магазину, придбаних раніше. Але аж ніяк не примушувати покупця показати вміст сумки чи господарських пакетів.

Також в усіх торговельних закладах мають бути створені умови для збереження речей споживачів. Адміністрації магазинів повинні подбати про те, щоб усі камери схову мали номери та замки з ключами.

Та, на жаль, в цій постанові не вказано, хто ж несе відповідальність за збереження особистих речей громадян. Тобто знову ж таки, залишаючи в камері схову свої сумки, ви можете залишитись без них.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36682 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua