МЕНЮ


7 грудень 2011 - 15:54

Одним - новий дах, іншим - ліфт
– Обсяги робіт досить великі, – зазначив начальник відділу експлуатації та ремонту житлового фонду головного управління житлово-комунального господарства міської ради Михайло Бурченко. – Потрібно повністю замінити покриття шатрових покрівель, у стропильній системі замінити окремі конструктивні елементи, а також карнизну частину, яка була в аварійному стані та спричиняла чимало проблем через те, що шматки штукатурки вже падали людям на голови. Вартість ремонту одного даху сягає 130 тисяч гривень. Перед ремонтниками наше управління поставило вимогу застосовувати однакові будівельні матеріали, щоб візуально ці будинки не відрізнялись один від одного, і з обсягами робіт впоратись швидко та якісно.

Ремонти покрівель проводяться й на будинку на вулиці Калініна, 22, де свого часу був вибух, що спричинив пошкодження стін та даху. До всього, у минулому році покрівля не витримавши снігового навантаження, зруйнувалась. Наразі, всі пошкодження ліквідовані: відновлено стіни та дах. А всього за рік нам вдалось відремонтувати покрівлі 27 житлових будинків, в той час, як у минулому році – лише один такий аварійний об’єкт.

Житловий фонд міста потребує й іншого втручання ремонтників, зокрема, аварійні ліфти також не дають спокою комунальникам, бо перші з них розпочали свою роботу ще наприкінці 60-х років минулого століття, масово підйомники здавались в експлуатацію наприкінці 80-х років, коли у місті відбувався будівельний бум і здавались в експлуатацію тисячі квадратних метрів житла. Тож кіровоградські ліфти вже кілька разів відпрацювали свій експлуатаційний ресурс, на який законодавство відвело 25 років.

– З кожним роком кількість ліфтів, які підлягають терміновому ремонту, зростає у геометричній прогресії, адже відповідні служби добре пильнують ситуацію: минув термін експлуатації підйомника – його поставили «на прикол», – коментує ситуацію Михайло Бурченко. – І хоча комунальні служби нині здають в експлуатацію об’єкт за об’єктом, але до повного вирішення проблеми ще далеко. До речі, існуючий у місті тариф на технічне обслуговування ліфтів (21 копійка з квадратного метра житлової площі) – нині найнижчий в обласних центрах. Технічне обслуговування – це, перш за все, робота механіків, ліфтерів, виконання невеличких ремонтних робіт – пусконалагоджувальні роботи, заміна певних вузлів робочого механізму підйомника тощо. А от капітальний ремонт ліфтів повною мірою фінансується з міського бюджету. Але проблема полягає ще й у тому, що міський бюджет наповнюється грошима не з тією швидкістю, щоб охопити капітальними ремонтами якомога більше підйомників. Так, у цьому році було передбачено 991 тисячу гривень на ремонт 41 ліфта. З обсягами робіт не впорались, тому на одному із сесійних засідань депутати міської ради прийняли рішення про виділення додаткових 246 тисяч гривень, що до кінця року дозволить полагодити ще 13 підйомників.

Окрім того, до вирішення проблеми долучились й депутати як міської, так і обласної рад. Завдяки їм вдалося відновити роботу ще 30 підйомників.

Наприклад, пощастило мешканцям будинку на вулиці Червоноармійській, 2-А. Після капітального ремонту підйомник знаходиться в ідеальному стані, а самі мешканці дуже відповідально ставляться до його збереження. Там завжди порядок та чистота, бо люди розуміють, що без їхньої допомоги ліфтове господарство зберегти не вдасться. Там навіть не можна уявити, що хтось, роблячи на верхніх поверхах ремонти у квартирах, буде возити ліфтом мішки з цементом. От якби всі так дбайливо ставились до спільного майна.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40532 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua