МЕНЮ


7 червень 2011 - 16:21

Олександр Саінсус: Єдині тарифи - це справедливо


Ось уже близько двох тижнів вся країна обговорює тему єдиних тарифів на житлово-комунальні послуги. Нагадаємо, що першого червня це питання розглядалося на розширеному засіданні Кабінету Міністрів, у якому взяв участь Президент України Віктор Янукович та прем’єр-міністр Микола Азаров. Були на засіданні присутні й голови ОДА, міські голови, у тому числі й кіровоградський міський голова Олександр Саінсус. Що саме вирішили урядовці і що це означає для жителів, він розповів під час прес-конференції у вівторок.

– Ще задовго до цього засідання Президент зустрівся з прем’єр-міністрів та порушив питання щодо необхідності впровадження єдиних тарифів на житлово-комунальні послуги, - зазначив Олександр Дмитрович. – Воно є актуальним та логічним. Зрозуміло, що в кожному населеному пункті своя специфіка – скажімо, для того, щоб забезпечити водою Світловодськ, який стоїть на Дніпрі, витратити треба менше коштів, ніж доставити її за 120 кілометрів до Кіровограда. Однак в країні – єдиний розмір мінімальної заробітної плати, однакова зарплата в медиків, вчителів, і як їм пояснити, чому вони повинні платити за комунальні послуги однакової якості різні суми коштів? Це не є соціально справедливо. У цьому переконаний Президент України. Діють же єдині тарифи на електроенергію, газ. І першого червня на розширеному урядовому засіданні було створено робочу групу, яка повинна до десятого червня включно підготувати пропозиції щодо дев’яти нормативних документів Кабінету Міністрів та трьох законів, що дозволили б урегулювати питання тарифної політики. Після цього Кабінет Міністрів підпише ці документи, а законопроекти відправить до Верховної Ради України.

Чи означає це, що тарифи на житлово-комунальні послуги зменшаться, поцікавилися журналісти. Міський голова зазначив, що в якихось населених пунктах вони можливо, дещо підвищаться, а в якихось – зменшаться. І навів такий приклад: найнижчий нині тариф на водопостачання в Україні – гривня 98 копійок за кубометр (місто Київ), найвищий – 4 гривні 63 копійки (Чернівці). Кіровоград посідає п’яте місце (три гривні 86 копійок за кубометр). Загалом, оскільки тарифи на житлово-комунальні послуги в нашому місті доволі високі, жителі обласного центру від цього тільки виграють. За умови, звичайно, що уряд дотримується обіцянки дотувати ті підприємства в яких обґрунтовані економічні витрати будуть більшими за тарифи.

А ось в питанні створення об’єднаних обласних підприємств з надання послуг Кіровоградська область навіть пішла наввипередки – ще до того, як цю ідею було висловлено на урядовому засіданні, в обласної влади, органів місцевого самоврядування міст, що забезпечуються дніпровською водою, спільно виникла ідея об’єднати водоканали та водогін «Дніпро-Кіровоград». За словами Олександра Саінсуса, за попередніми розрахунками, це об’єднання дозволить зменшити адміністративні витрати, а значить зменшиться і собівартість послуг.

На запитання, чи торкнеться реформування житлового фонду, Олександр Саінсус відповів ствердно. Він також зазначив, що акцент сьогодні робиться на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – як свідчить досвід, їм легше утримувати своє житло, використання коштів, що сплачується як квартплата, відбувається прозоро, і мешканці отримують можливість самостійно визначати розмір цих витрат, надавача послуг й таке інше. Представники ЗМІ запитали: якщо таке об’єднання відбудеться, чи не загрожує новоствореному підприємству знову оренда?

– Питання інвестування завжди актуальне, у тому числі для комунальних підприємств, - відповів міський голова. - Однак інвестора можна залучати лише за тієї умови, що він візьме на себе зобов’язання, не підвищуючи тарифу, поліпшувати якість послуг.

Журналісти поцікавилися також, чи збирається міська влада відновити видачу дозволів на встановлення індивідуального опалення у багатоквартирних будинках (нагадаємо, що тимчасово вона була заборонена).

– Енергетики, і небезпідставно, висловлюють побоювання з приводу того, що електромережі перевантажуються, - зазначив він. – Вони не були розраховані на використання такої кількості побутових приладів, обігрівачів, приладів індивідуального опалення. Зараз, коли навантаження постійно збільшується, система просто не витримує, трапляються й загоряння, й перепади напруги. Однак зовсім забороняти людям переходити на автономне опалення ніхто не збирається – просто спочатку необхідно виконати ряд заходів – підсилити підстанції, проводку у житлових будинках. Зараз ці питання опрацьовуються.

Ще одна актуальна тема, що порушувалася під час прес-конференції, – недобудови та паркани навколо будівельних майданчиків. Нагадаємо, кілька місяців тому з цього приводу була нарада, під час якої міський голова наголосив на необхідності посилення роботи з тими забудовниками, які зволікають із закінченням будівництва своїх об’єктів, чиї земельні ділянки огороджені потворними парканами, що псують вигляд міста та заважають пішоходам. Під час прес-конференції Олександр Саінсус повідомив, що кілька днів тому була проведена чергова зустріч із забудовниками. Із частиною з них досягнуто певних домовленостей. Так, власники земельної ділянки, що на розі вулиць Преображенської та Черновола найближчим часом обіцяють подати на розгляд містобудівної ради відкоригований проект майбутньої будівлі (попередній рада повернула на доопрацювання) і вже в цьому році розпочати будівельні роботи. Також через кілька місяців приступити до будівництва обіцяють й власники земельної ділянки на розі вулиці Декабристів та проспекту Винниченка біля профтехучилища. А ось висотку за приміщенням облсуду добудовувати поки що не збираються. У «розшуку» й власник земельної ділянки на вулиці Жовтневої Революції, де постійно валиться паркан. За словами Олександра Саінсуса, його обов’язково відшукають і примусять відшкодувати витрати, понесені владою на відновлення цього паркану. Не можуть самостійно потягнути будівництво незавершених об’єктів власники кількох земельних ділянок на 101-102 мікрорайонах, їм влада обіцяє допомогти у пошуках інвесторів.

Говорячи про те, що вдалося зробити за кілька теплих місяців, Олександр Саінсус повідомив, що вже завершено капітальний ремонт дахів на двох багатоповерхівках (на вулицях Шатіла та Робочій), ще шість – у роботі. Згідно з графіком, укладеним з ВАТ «Кіровоградгаз», тривають ремонти димовентиляційних каналів (нагадаємо, взимку через їх несправність виникла ситуація, коли частина будинків певний час була без газу, але тепер, обіцяє влада, вона вже не повториться, оскільки віднині роботи виконуються планово). Відремонтовано 22 ліфти із запланованого 41, при цьому план буде збільшуватися у зв’язку зі зверненнями з цього приводу мешканців.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36878 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua