МЕНЮ


9 вересень 2017 - 06:57
Ольга Свідерська стала почесним громадянином

Їй – 11-разовій чемпіонці Європи, 7-разовій чемпіонці світу, учасниці та 5-разовій призерці двох Паралімпійських ігор, 9-разовій рекордсменці Європи, 14-разовій рекордсменці світу – міська рада Кропивницького на своєму останньому засіданні присвоїла звання «Почесний громадянин міста Кропивницького».
Спортсменці відділення інваспорту з плавання високе звання присвоєно за видатні заслуги перед територіальною громадою, особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, визначні спортивні досягнення, популяризацію міста в Україні та за її межами, активну громадську позицію.
Із цією непересічною новиною ми, кореспонденти «Вечірньої газети», прийшли до басейну СДЮШОР «Надія», де майстра спорту України міжнародного класу плавчиню Ольгу Свідерську тренує її наставниця заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Олена Кузніцова. Слід сказати, що, окрім цієї та багатьох інших перемог у спорті й житті загалом, Ольга здобула на XIV літніх Паралімпійських іграх у Лондоні дві срібні медалі. До цього значного досягнення вона йшла одинадцять років. А на XV літніх Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро виборола одну срібну медаль та дві бронзових. Вона – кавалер орденів Княгині Ольги ІІІ і ІІ ступенів.
Привітавши новоспеченого почесного громадянина і його тренера з високим званням, ми розпитали їх про шлях дівчини у спорті. Виявилося, що до басейну СДЮШОР «Надія» її в дванадцять років привели батьки, аби зміцнити їй здоров’я. А вийшло так, що плавання стало для неї головною справою життя. Першим тренером Олі була Юлія Ковальова, якій дівчина вдячна за спортивні уроки. Згодом, 2006 року, юну спортсменку почала тренувати Олена Кузніцова – старший тренер відділення інваспорту ДЮСШ № 1 відділу фізичної культури та спорту міської ради Кропивницького, яка зараз працює з дванадцятьма спортсменами з обмеженими фізичними можливостями.
– Ольга надзвичайно цілеспрямована, добра й наполеглива людина, – розповідає про свою ученицю її спортивна наставниця. – Вона об’єктивно оцінює свої можливості й докладає всіх зусиль задля досягнення якнайкращого результату. Ми співпрацюємо вже тривалий час, а спільну мову віднайшли ще на самому початку нашої роботи. Олю не потрібно вмовляти тренуватися, навіть часом доводиться стримувати її від перенавантажень…
Разом з Оленою Кузніцовою, окрім тріумфів на паралімпіадах, спортсменка досягла й інших значних результатів, першим з яких стало виконання нею нормативу майстра спорту України. Перший же виїзд на міжнародні змагання до Шеффілда (Великобританія) став напрочуд успішним: дівчина перемогла у запливах на всіх дистанціях. Завдяки цьому її відібрали для участі в Чемпіонаті Європи серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями 2011 року в Берліні. Там Ольга виборола п’ять золотих та одну срібну медалі, встановивши шість рекордів: чотири – світових та два – європейських. Наша спортсменка тріумфувала у класі нозології S3 на дистанціях 50 м вільним стилем (встановила світовий рекорд), 100 м вільним стилем (встановила рекорд Європи), 200 м вільним стилем, у складі української команди в естафеті 4 по 50 м вільним стилем, у складі української команди в естафеті 4 по 50 м комбінованим плаванням (встановила світовий рекорд). Срібну нагороду Чемпіонату Європи Ольга Свідерська здобула на дистанції 50 м на спині. Нашу плавчиню разом із двома іншими українськими спортсменами було визнано найкращими атлетами Чемпіонату Європи з плавання 2011 року – мультимедалістами, які здобули найбільшу кількість нагород. Окрім Ольги Свідерської, ними стали Євген Богодайко та Дмитро Виноградець.
Ольга Свідерська – член української паралімпійської збірної з плавання. У зв’язку з тим, що в Кропивницькому є лише один нестандартний басейн, їй доводиться разом зі своїм тренером готуватися до турнірів переважно на базах паралімпійської та дефлімпійської підготовки в Кам’янському та Миколаєві. Нині спортсменка готується до Чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату, який проходитиме протягом 30 вересня – 6 жовтня у столиці Мексики – Мехіко. А відправляться туди спортсменка, інший паралімпієць Андрій Деревінський та їхня тренер уже 9 вересня, бо для успішних виступів на високогір’ї наші плавці мають пройти тривалу акліматизацію.
– Вільного часу майже не маю, адже тренуюся по три години двічі на день, окрім вихідних, – розповіла Ольга, відповідаючи на запитання про те, чи має вона якесь улюблене заняття на дозвіллі. – На тренувальних зборах також зовсім мало вільного часу, а коли випадає така хвилина, то спілкуюся з іншими членами української паралімпійської збірної з плавання. У нас дуже згуртований, дружний колектив. З допомогою соціальних мереж в Інтернеті спілкуюся з друзями, а ще вивчаю іноземні мови – англійську й польську. Англійську вже достатньо добре опанувала, щоб навіть давати цією мовою інтерв’ю.
Раніше чимало часу витрачала на здобуття професійної освіти: 2009 року закінчила навчання з відзнакою в нашому кооперативному коледжі за спеціальністю «Облік та аудит», а 2012-го здобула ступінь магістра за тією ж спеціальністю в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Але дипломи ці лежать поки що до того часу, поки не завершу спортивну кар’єру. Колись, ще у школі, вишивала, але через напружений графік тренувань уже навіть забула, як це робити…
Розмовляти зі спортсменкою та її наставницею ми могли б і довше, однак їм після ранкового й вечірнього тренувань треба було вже й відпочити. Тож побажали Ользі Свідерській і Олені Кузніцовій подальших спортивних перемог. А ще – успіху в Мехіко й благополучного повернення додому.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
та з архіву Ольги СвідерськоїДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.91238 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua