МЕНЮ


5 лютий 2010 - 13:52

ОРЕНДАРІ ЗДАДУТЬ ОСТАННІЙ ФОРПОСТ


Спочатку депутати відхилили протест прокурора міста Кіровограда на рішення про визнання таким, що втратило чинність, рішення про звільнення від орендної плати ДП "Кіровоградтепло". Заступник директора департаменту економіки та фінансів Оксана Марченко наголосила на тому, що теплове підприємство звільняли від орендної плати, намагаючись допомогти цій структурі, яка забезпечує послугами теплопостачання більшу частину міста, залучити додаткові кошти на розвиток підприємства та ремонти теплових мереж. Натомість орендарі мало того, що не виконують договірних зобов’язань – заборгували міському бюджету понад 15 мільйонів гривень, мають великі борги за спожитий газ, так ще й у грудні минулого року під маркою боротьби із боржниками, розпочали обмеження теплопостачання, якраз у розпал опалювального сезону, коли позначки термометрів опускались до мінус 20 градусів за Цельсієм. Це викликало обурення тих споживачів, які вчасно розраховуються за тепло. З огляду на те, що орендарі вдалися до дій, які заборонені законодавством України та викликали тим самим соціальну напругу, депутати висловилися за те, щоб найближчим часом розірвати договір оренди й повернути місту одне з найбільших теплових підприємств. Нагадаємо, що раніше вони вже повернули в управління органів місцевого самоврядування міський водоканал та ТЕЦ. Від цього і жителі міста, і влада, і колективи підприємств тільки виграли. Принципову позицію з цього питання зайняв кіровоградський міський голова Володимир Пузаков. На його глибоке переконання, такі стратегічні підприємства міста повинні бути в комунальній власності.

На цьому ж засіданні задля поліпшення організації пасажирських перевезень, зокрема в тролейбусах, депутати погодились звільнити від орендної плати ТОВ "Єлисаветградська транспортна компанія" за використання майна тролейбусного парку. Транспортників же зобов’язано, враховуючи ці інвестиції міської влади, дбати про розвиток підприємства та закуповувати нові великомісткі транспортні засоби.

Розглядаючи депутатські запити, озвучені секретарем міської ради Володимиром Слівновим, депутати виділили 58 тисяч гривень для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, частина цих коштів піде на лікування тим, хто, не маючи особливих статків, не може скористатись повною мірою послугами охорони здоров’я.

Міський голова Володимир Пузаков оприлюднив запит групи депутатів щодо роботи дротового радіо. При заміні електроопор ВАТ "Кіровоградобленерго" знімаються й мережі дротового радіо, які згодом ніхто поновлювати не збирається. Люди звикли, що в них завжди працює радіоточка, а відтепер вони цього позбавлені. Тому депутати прийняли рішення підтримати запит та звернутись до прокуратури міста з вимогою розібратись у тому, хто ж винен у відсутності радіомовлення в оселях жителів обласного центру.

Також депутати затвердили перспективний план роботи міської ради на 2010 рік, внісши до нього ряд пропозицій, зокрема щодо відновлення проведення депутатських днів для поліпшення інформування народних обранців.

При розгляді питання "Про затвердження положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів" депутати досить прискіпливо поставились до проблеми стягнення плати за паркування автомобілів. З п’яти гривень за послугу до міського бюджету надходять лише 17 копійок. При цьому власники парковок не завжди дотримуються правил надання послуг, не дбають про благоустрій територій, що викликає невдоволення кіровоградців та представників комунальних служб. Тому і була підтримана пропозиція депутата Сергія Хільченка про ліквідацію у місті усіх приватних парковок та створення комунального підприємства, яке і буде надавати ці послуги. Було ухвалено рішення до наступного сесійного засідання підготувати відповідний проект рішення, що дозволить збільшити наповнення міського бюджету, щоб отримані кошти спрямовувати на першочергові потреби як міського господарства, так і розвитку бюджетної сфери.

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.385 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua