МЕНЮ


5 лютий 2016 - 12:50

Особливості цьогорічної сесії ЗНО


Тридцятого січня завершилася реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2016 року, а першого лютого розпочалася реєстрація на основну сесію ЗНО-2016, яка триватиме до четвертого березня.

Інформацію про час і місце проведення ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО" до 12 березня (сайт Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти www.test-center.od.ua). Пробне ЗНО відбуватиметься другого квітня (українська мова і література) та дев’ятого квітня (англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, російська мова, фізика, французька мова, хімія).

За інформацією управління освіти міської ради, реєстрація для участі в ЗНО-2016 осіб, яким станом на перше вересня 2015 року виповнилося 16 років, відбуватиметься за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації, управління освіти радить якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів. Реєстрацію осіб, які виявлять бажання взяти участь у ЗНО-2016, здійснюють на сторінці "Реєстрація-2016" офіційного сайту Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua. Під час реєстрації кожен учасник має право обрати не більше чотирьох предметів. Інформацію про час, місце проходження ЗНО-2016, а також про його результати буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування (сайт УЦОЯО www.testportal.gov.ua). Слід також знати, що нинішнього року для вступу до ВНЗ чинними будуть лише сертифікати ЗНО-2016.

З першого лютого за допомогою спеціальної програми, розміщеної на офіційному сайті УЦОЯО, охочі взяти участь у ЗНО зможуть сформувати та роздрукувати бланк реєстраційної картки. Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до пункту реєстрації. У цьому році їх створено за місцем навчання випускників.

Окрім того, після оформлення реєстраційної картки учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Реєстраційні документи випускники загального середнього навчального закладу цього року подають до закладу, в якому навчаються, а випускники минулих років, учні або студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають документи на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі.

Після проходження реєстрації майбутній учасник ЗНО отримає від регіонального центру документи зовнішнього незалежного оцінювання. Їх надішлють випускникам шкіл за адресою закладу, де вони навчаються. А випускникам минулих років – за адресою, указаною під час реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна вносити тільки до 18 березня.

Для випускників шкіл 2016 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури – обов’язковий предмет, математики або історії України – за вибором випускника будуть зараховувати як оцінки за державну підсумкову атестацію, що відбуватиметься протягом 5–13 травня. А від 3-го до 17 червня учасники основної сесії ЗНО проходитимуть тестування з російської мови, іспанської мови, англійської мови, німецької мови, французької мови, біології, фізики, географії, хімії.

Учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи української влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії з 19 березня до 20 травня. У такому разі до пакета реєстраційних документів потрібно додати заяву про участь у додатковій сесії та копію посвідчення учасника бойових дій або довідку про участь в АТО, копію сторінки паспорта громадянина України (особи, яка реєструється або одного з батьків чи опікунів), де вказано відомості про місце проживання. Додаткова сесія відбудеться протягом 14 червня – 4 липня. На ній абітурієнти продемонструють свої знання з української мови і літератури, математики, історії України, російської мови, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, французької мови, біології, фізики, географії та хімії.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38063 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua