МЕНЮ


26 жовтень 2017 - 10:00

Особливості освіти в Польщі для українців


Для українського абітурієнта навчання в Польщі реально. Для цього буде потрібно лише зібрати документи і передати їх представнику навчального закладу. Більш докладно про те, як проходить процедура вступу, і які нюанси має освіта в Польщі, вам розкажуть співробітники фірми Моя Едукація.

Всі університети Польщі працюють за єдиною системою освіти. Протягом перших 3-4 років залежно від спеціальності студент навчається на бакалавра, потім вступає на магістратуру. Особливо захоплені навчанням магістри продовжують вчитися на аспірантурі та докторантурі.

Ціни на навчання в Польщі

Вартість освіти в Польщі залежить від обраної абітурієнтом спеціальності. Такі напрямки, як «Економіка», «Бухгалтерський облік і аудит», «Архітектура» та «Екологія», коштують недорого. Найдорожчі і престижні спеціальності: «Медицина», «Фармакологія» та «Право». Точну вартість навчання в Польщі ви дізнаєтеся на сайті компанії Моя Едукація.

Також ціни на навчання в Польщі залежать від форми навчання та спеціалізації ВНЗ. Існують три основні форми навчання: денна, заочна та дистанційна. Денний тип передбачає постійну присутність на заняттях і іспитах протягом навчального року. Студенти на заочному навчанні в Польщі відвідують лекції та практичні заняття, після чого здають семестрові іспити. Дистанційне навчання пропонують не всі університети Польщі. Заняття в цьому випадку проводяться віддалено за допомогою інтернет-програм. Дізнатися про умови навчання, які пропонують університети Польщі, ви зможете у представника проекту «Моя Едукація».

За типом ВНЗ бувають приватними і державними. Приватні відрізняються невисокими розцінками на навчання, державні університети Польщі більш престижні. Будь-який з навчальних закладів, незалежно від приналежності, щорічно пропонує бюджетні місця для місцевих і іноземних абітурієнтів. Безкоштовне навчання в Польщі є для тих, хто має карту поляка або володіє відмінними знаннями основних предметів. Якщо у вас немає карти поляка, ви можете взяти участь в конкурсі і виграти пільгове місце. Також щорічно проводиться конкурс «Польський Еразмус для України», який дає можливість не тільки навчатися на пільгових умовах, але отримувати пристойну стипендію. Більшість навчальних закладів, які впроваджують програми для пільгового навчання іноземців, є державними, а самі проекти фінансуються місцевими органами влади.

Подача документів для вступу в польський ВНЗ

Вступ в будь-який університет складається з декількох етапів. Якщо ви вирішили вибрати навчання в Польщі, варто ознайомитися з переліком ВНЗ цієї країни, щоб вибрати кращий. Детальніше поговоримо про етапи вступу до університетів Польщі, особливо про подачу документів. Адже щоб навчання і робота в Польщі були успішними, потрібно вибрати гарний навчальний заклад.

Етапи вступу до ВНЗ

Моя Едукація - освіта в ПольщіНасправді, таких етапів всього кілька. Для початку потрібно зорієнтуватися, які університети Польщі пропонують потрібну вам спеціальність. При цьому обов'язково варто враховувати, це державний ВНЗ, або ж приватний. Від цього буде залежати якість отриманої освіти, а також і вартість навчання в Польщі - теж важливий фактор. Якщо порівнювати ціни, то в державних польських ВУЗах вчитися буде дорожче десь на 200-500 євро в рік. Зате такі навчальні заклади мають якісний викладацький склад, вони повністю забезпечені новим обладнанням, в кожній лекційній аудиторії є мультімедійне забезпечення. А це відіграє дуже велику роль для сприйняття інформації, практичної підготовки студентів. Також при всіх державних ВНЗ є гуртожитки, де студент може оселитися за невелику плату. Далеко не в кожному окремому університеті є такі можливості.

Після того, як ви визначилися з університетом Польщі, в який хочете вступити, потрібно вибрати відповідну спеціальність. Назви спеціальностей можуть дещо відрізнятися від спеціальностей, пропонованих вітчизняними ВНЗ. Тут ви знайдете багато нових напрямків, які тільки починають розвиватися в нашій країні. Це і нанотехнології, і біохімія, і найсучасніші напрямки, пов'язані з IT-сферою. Звичайно ж, якщо необхідно післядипломна освіта в Польщі, її також можна отримати. Наступний етап, необхідний для успішного навчання в Польщі, - збір необхідних для вступу документів. Давайте окремо обговоримо це питання.

Необхідні документи

Тепер детальніше зупинимося на документах, які допоможуть зробити навчання в Польщі не мрією абітурієнта, а реальністю. Є ресурси, звідки можна почерпнути багато корисної інформації з цього питання. Основними документами є атестат про повну загальну середню освіту, а також сертифікат, що підтверджує рівень володіння польською мовою. Решта документів є фотокартки, ксерокопії паспорта та інші необхідні дані про абітурієнта.

У перелік документації входять:

  • вітчизняний паспорт;
  • закордонний паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • довідка від мовної школи (польський обов'язково, англійська - для тих, хто буде вчитися в англомовній групі);
  • медична довідка за формою 086-У;
  • атестат про середню освіту;
  • диплом вищої або неповної вищої освіти (для тих, хто вступає на магістратуру або бажає отримати другу вищу освіту);
  • фотографії формату 35х45 (2шт) і 6 фото на вимогу ВНЗ.22 сiчень 2018 - 18:24
Rlatolaly (вст)

хороша стаття

22 сiчень 2018 - 18:24
Rlatolaly (вст)

хороша стаття

22 сiчень 2018 - 18:24
Rlatolaly (вст)

хороша стаття

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37376 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua