МЕНЮ


12 сiчень 2015 - 13:04

Особливості та умови складання європротоколів


Європротокол — спеціальний уніфікований бланк, поширений на території Європи, зокрема Європейського Союзу, який заповнюється учасниками дорожньо-транспортної пригоди. На території України має назву «Повідомлення про ДТП».
Порядок використання та відшкодування по європротоколу регламентується Законами України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №1961-IV та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» № 3045-VI від 17.02.2011.
Бланки європротоколу затверджуються Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) та видаються водієві страховою компанією.
Європротокол можна використати при незначних ДТП.
"Повідомлення про ДТП" (європротокол) можна використати у разі, якщо:
учасники дорожньо-транспортної пригоди мають поліси страхування цивільно-правової відповідальності;
відсутні травмовані та загиблі люди;
обидва учасники дорожньо-транспортної пригоди згодні на використання європротоколу;
у водіїв відсутні ознаки алкогольного та наркотичного сп'яніння.
У разі правомірного використання європротоколу, учасники ДТП можуть не викликати працівників Державтоінспекції та звільняються від адміністративної відповідальності.
Після заповнення бланків необхідно зі своїм примірником у триденний строк звернутися до страховика, з яким ви укладали договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Але у разі невиконання хоча б однієї з умов, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38869 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua