МЕНЮ


14 червень 2014 - 14:00

“Острів” Лелеківка?


З проханням розібратись у причинах незадовільного транспортного сполучення мікрорайону Лелеківка з центром Кіровограда звернулись до “Вечірньої газети” її мешканці.

У своєму листі вони пишуть: “На початку транспортної реформи ми були проти того, щоб у нас ”забирали" маршрути №№ 107, 150 (“дельфінчики”), 3 (що ходив не до “Тюльпана”, а в кінець нашого мікрорайону). Тоді нас запевнили, що великомісткі автобуси по 150-му маршруту будуть їздити з інтервалом 10 хвилин, і у них буде точний графік. Спочатку воно так і було, але потім стало зрозуміло, що мікрорайон, в якому немає жодного підприємства, навчальних закладів, а люди повинні постійно користуватись громадським транспортом, щоб дістатись до роботи чи на навчання у центрі міста, залишився покинутим напризволяще. Сьогодні доїхати до центру міста можна лише з пересадками. А це для родини, де працюють батьки та є кілька дітей-учнів, досить накладно. Автобуси їздять переповнені, якість перевезень низька. А шостого червня нам повідомили, що №150 переходить на “літній” графік, тобто інтервал руху між маршрутками – 30 хвилин. Цікаво, яким буде цей інтервал насправді? І чи є ще у нашому місті мікрорайони, де транспортне забезпечення таке ж незадовільне?"

Ситуацію прокоментував начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Віктор Зубченко:

– Зараз Лелеківку обслуговують автобусний маршрут №150 у звичайному режимі руху, маршрутні таксі №15 та №3 (до “Тюльпана”). Також у мережі є й маршрут №6. Але з вересня минулого року цей маршрут припинив функціонувати, бо перевізник відмовився його обслуговувати через нерентабельність. Ми оголошували конкурс на його обслуговування, але жоден перевізник не подав документи. У планах – після узгодження умов конкурсу з антимонопольним комітетом оголосити повторний конкурс. Думаємо, що вдасться цей маршрут запустити. Правда, він пролягатиме не зовсім до центру – до пам’ятника Ангелу-Охоронцю, а потім по вулиці Медведєва, через Ковалівку, Озерну Балку виїздить на вулиці Попова й Жадова. Хочу заспокоїти містян, що ніяких “літніх” графіків ніхто не встановлював. Це вже якась самодіяльність. До нас уже надходили скарги від мешканців Лелеківки щодо цього. Ми викликали директора автобусного парку і поставили перед ним вимогу дотримуватись умов договору й не скорочувати кількість транспортних одиниць, щоб автобуси курсували згідно із затвердженим графіком. Зараз на цьому маршруті працюють 8 – 10 одиниць транспорту. Отже, щоб транспортне сполучення з Лелеківкою покращити, потрібно обов’язково ввести 6-й маршрут та дотримуватись графіку на 150-му. Люди у своєму листі згадують і 107-й маршрут, але давайте згадаємо 2012 рік, коли спочатку їздили сім машин, потім – чотири, а згодом не випустили жодної, бо, знову ж таки, перевізник скаржився на нерентабельність. Значився у автобусній мережі й маршрут №150-а. Але надійшло подання прокуратури, яким його введення було опротестоване. Мовляв, він був введений без обстеження пасажиропотоку і не був рекомендований спеціалістами Харківського профільного університету, фахівці якого й розробляли транспортну мережу.

У нас, до речі, є ряд аналогічних звернень від мешканців інших мікрорайонів: скаржаться мешканці Новомиколаївки, Старої Балашівки тощо. Зараз ми збираємо всі ці пропозиції і після обстеження пасажиропотоків за напрямками зможемо ввести додаткові маршрути.

Перше таке обстеження пасажиропотоків ми проведемо днями на маршруті №20 “Жадова – Балашівка”. Запрошуємо взяти в ньому участь представників громадськості, всіх інших зацікавлених осіб. Потім обстежимо й напрямок до Лелеківки.

Запевняю: ми вживаємо заходів для того, аби всі мікрорайони мали належне транспортне сполучення із центральною частиною міста, один з одним. Ми повинні задовольнити потреби всіх – і пасажирів, і перевізників.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43285 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua