МЕНЮ


3 травень 2019 - 14:02

«…Отак вийти і прочитать свою душу…»


Народний художник України Іван Бондар зі зворушенням подякував «… за те, що ви можете вийти і отак прочитать свою душу…» учасникам творчого вечора, що відбувся 23 квітня – в Міжнародний день книги у черкаському музеї «Кобзаря» Т. Шевченка. Ці слова певною мірою передають ту атмосферу щирості, поетичного натхнення та творчої наснаги, що панували на цій незвичній зустрічі. А відмітна вона тим, що вперше за кілька останніх десятиліть зустрілися письменники, митці слова Кіровоградщини та Черкащини.

Такий же візит відбувся 36 років тому на Різдво, коли учасники літературної студії «Ровесник» під керівництвом Костянтина Світличного із Черкас були гостями кіровоградського «Сівача», яке тоді очолював нині лауреат Шевченківської премії Володимир Базилевський. Фото тієї пам’ятної зустрічі голова обласної письменницької організації Василь Бондар подарував Черкаській обласній бібліотеці імені Василя Симоненка, де гості з Кіровоградщини цього разу спілкувалися із бібліотекарями та студентською молоддю Черкас. Він також нагадав, що у 1962 році Василь Симоненко бував у нашому краї із творчим десантом тодішніх поетів. Особливості та деталі того візиту ще чекають ґрунтовного літературознавчого дослідження.

Молоді Черкас презентували свою творчість (і книги – бібліотеці) письменники Кіровоградщини Антоніна Корінь, Валентина Кондратенко-Процун, Олександр Косенко, Оксана Буянова, Роман Любарський, Валерій М’ятович, Володимир Яремчук, Олена Баранова.

Делегація з Кіровоградщини побувала також на могилі Василя Симоненка, вклонилася могилам митців – Ольги Павловської, Анатолія Пашкевича, Данила Нарбута, Миколи Негоди, Василя Захарченка. Відвідали також художній музей та музей-кабінет Василя Симоненка, що при редакції газети «Черкаський край», де колись працював поет. Тут збереглися його робочий стіл, особисті речі, рукописи віршів.

А вже у музеї «Кобзаря» Т.Шевченка голови обласних письменницьких організацій Володимир Поліщук та Василь Бондар розповіли про те, чим живуть, як пропагують своє слово, які здобутки мають письменники двох сусідніх областей, що у центрі України. Склалася парадоксальна ситуація: книги та літературні журнали, які виходять у областях, рідко потрапляють за їх межі. Тож, черкащани презентували гостям комплект свого літературного журналу «Холодний яр» (ознайомитися з ним можна буде у юнацькій бібліотеці імені Маланюка), кіровоградські письменники подарували свої видання – «Вежу» і «Степ».

Черкаська обласна організація митців слова може похвалитися значною державною фінансовою підтримкою – мільйон гривень, кіровоградські ж письменники на свої видання мають лише півсотні тисяч. За ці кошти у Черкаській області видано 19 книг письменників-земляків, у нашій же – тільки дві. Але книги видаються ще й за власні та спонсорські кошти, тож того вечора кожен з учасників зустрічі дарував свої книги і отримував відповідні подарунки від колег. Закінчилася вона блискучим змаганням поетів, гумористів та пародистів двох областей. Крім згаданих авторів з Кіровоградщини, у ньому взяли участь Катерина Вербівська, Валентина Коваленко, Наталія Горішна, Ганна Синьоок, Віктор Скорина, Сергій Ткаченко, Валерій Кикоть, Іван Дубінін, Оксана Галаєва.

Тепер Кропивницький чекатиме у гості черкащан.

Світлана ОРЕЛДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40774 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua