МЕНЮ


14 грудень 2011 - 16:48

Отруїлися молоком, придбаним у "стихійника"? Звинувачуйте себе самого


Фахівцями Кіровоградської міської санепідемстанції в грудні 2011 р. проведено чергову рейдову перевірку дотримання санітарного законодавства в супермаркетах міста. Перевірено 6 супермаркетів, в кожному з них виявлено порушення санітарного режиму, несвоєчасне проходження медичних оглядів працівниками, реалізацію небезпечних, непридатних до споживання харчових продуктів, кінцевий термін реалізації яких минув, неправильно маркованих (не зазначені дата виготовлення, кінцевий термін реалізації) та без супровідних документів, що засвідчують їх якість та безпеку.

За виявлені в ході перевірки порушення на відповідальних осіб складено протоколи та винесені 8 постанов про накладання штрафів на загальну суму 918 грн., 6 постанов про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1066,53 грн., знято з реалізації небезпечних непридатних до споживання харчових продуктів у 6 випадках загальною вагою 20,796 кг на суму 1066,53 грн., відсторонено від роботи 7 працівників, які несвоєчасно пройшли медичний огляд.

Кіровоградська міська СЕС нагадує про необхідність бути уважними при купівлі харчових продуктів, звертати увагу на наявність маркування, терміни та умови їх реалізації, адже з наближенням новорічних свят збільшується обсяг продукції, що надходить у продаж та відповідно ризик придбати «оптом» неякісний товар через недбалість продавців.

Також в черговий раз попереджаємо про небезпеку придбання продукції в місцях несанкціонованої, ні ким не контрольованої торгівлі, де взагалі відсутні супровідні документи на харчові продукти, умови для їх реалізації, а продавці не мають уявлення про медичний огляд та особисту гігієну.

Як приклад, реалізація молокопродуктів та кров’яної ковбаси. До міської СЕС звернулась жінка, яка стверджувала, що придбала неякісне молоко по вул. Преображенській біля Преображенської церкви та вимагала провести його дослідження. Інша жінка захворіла, покуштувавши кров’янки, придбаної на зупинці біля ринку «Черемушки» і також запитувала в СЕС, що їй робити. В обох випадках постраждалі ніяк не могли зрозуміти, чому їм не можуть допомогти покарати реалізаторів продуктів сумнівної якості і чому санепідслужба не досліджує в лабораторії продукти, що реалізуються на вулицях невідомими особами. Але найдивніше те, що коли фахівці санепідемстанції вийшли на перевірку, постійні покупці тих самих молокопродуктів біля Преображенської церкви були дуже обурені, що їм заважають придбати улюблений продукт. Чи щоб зрозуміти, що це небезпечно обов’язково треба отруїтися?Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36765 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua