МЕНЮ










17 жовтень 2019 - 20:52

Отруєння медичними препаратами


Отруєння медикаментами найчастіше виникають у результаті недбалості, яка викликана певними ситуаціями, а саме:
• одночасним прийомом декількох ліків, самостійно підібраних препаратів спільно з прописаними фахівцем препаратами; самостійним лікуванням, прийомом медичних препаратів за порадами друзів чи родичів без медичної освіти та відповідного обстеження;
• збільшенням дози ліків для «більшої» ефективності; безконтрольним прийманням ліків дітьми (малюки можуть наковтатися таблеток, перебуваючи без нагляду);
• необережністю, неуважністю при прийомі медикаментів літніми людьми (вони часто не бачать назви або ж просто помиляються через неуважність або забудькуватість).

Симптоми отруєння залежать від виду ліків, а саме:
• При отруєнні жарознижувальними і болезаспокійливими засобами відбувається посилена віддача тепла тілом, розширення капілярів і порушення процесів збудження й гальмування центральної нервової системи. Наявні слабкість, посилене потовиділення і сонливість, що переходить у глибокий сон, а потім і в несвідомий стан. Тяжке отруєння може призвести до зупинки дихання і кровообігу.
• Під час отруєнь аспірином можуть бути різкі болі в животі, рясна блювота, слабкий пронос. Також частішає дихання, може різко знижуватися температура тіла. При таких отруєннях може значно погіршитися зір, порушуватись серцево-судинна діяльність організму.
• Під час отруєнь серцевими лікарськими препаратами, наприклад, стандартні глікозиди (а це насамперед дигоксин або ж корглікон), буде різке уповільнення пульсу, що супроводжується порушенням фізіологічно правильного, нормального серцевого ритму. В особливо важких випадках отруєнь можуть виникнути марення і раптова зупинка серця.
• Через передозування і під час отруєнь сульфаніламідними препаратами (передусім це норсульфазол або ж сульфадимезин) цілком може розвинутися ниркова колька, іноді може повністю припинитися сечовиділення. Можуть виникати певні алергічні реакції, серед яких — густий червоний висип, сильний свербіж шкіри, що супроводжується лихоманкою. Може розвинутися гостра форма ниркової недостатності.
• При отруєнні атропіном часто може виникати виражене почервоніння шкіри передусім через сильний приплив крові. Отруєння барбітуратами, наприклад, зазвичай призводить до сильного порушення координації всіх рухів.

Нерідко саме перші хвилини після отруєння вирішують багато чого в майбутньому пацієнта. Для початку необхідно викликати швидку допомогу. Якщо пацієнт перебуває при свідомості, то слід застосувати промивання шлунка. Хворому дають випити велику кількість води і викликають блювоту. Подібну дію бажано повторити кілька разів. Якщо притомність на момент промивання нестійка, то слід ретельно стежити, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи. Якщо пацієнт непритомний, то головним є постійне спостереження за серцем і диханням потерпілого. У разі зупинки роботи серця слід провести непрямий масаж, ритмічно впливаючи на область грудей. Якщо зупиниться дихання, то слід негайно зробити штучне дихання.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області



Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 



pgt 0.45301 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua