МЕНЮ










19 жовтень 2020 - 17:10

Отруєння медичними препаратами


Отруєння медикаментами найчастіше виникають при недбалості, яка викликана певними ситуаціями, а саме:

• одночасним прийомом декількох ліків, самостійно підібраних препаратів спільно з прописаними фахівцем препаратами;
• самостійним лікуванням, прийомом медичних препаратів за порадами друзів чи родичів без медичної освіти та відповідного обстеження;
• збільшенням дози ліків для «більшої» ефективності;
• безконтрольним прийманням ліків дітьми (малюки можуть наковтатися таблеток, перебуваючи без нагляду);
• необережністю, неуважністю при прийомі медикаментів літніми людьми (старі люди часто не бачать назви або ж просто помиляються через неуважність або забудькуватість).

Симптоми отруєння залежать від виду ліків, а саме:

• При отруєнні жарознижувальними й болезаспокійливими засобами відбувається посилена віддача тепла тілом, розширення капілярів і порушення процесів збудження і гальмування центральної нервової системи. При цьому з’являються слабкість, посилене потовиділення й сонливість, що переходить у глибокий сон, а потім і в несвідомий стан. Тяжке отруєння може призвести до зупинки дихання й кровообігу.
• Під час отруєнь аспірином можуть бути різкі болі в животі, рясна блювота, слабкий пронос. Також частішає дихання, може різко знижуватися температура тіла. Крім того, при таких отруєннях значно може погіршитися зір, порушуватись серцево-судинна діяльність організму.
• Під час отруєнь серцевими лікарськими препаратами, наприклад такими, як стандартні глікозиди (а це насамперед дигоксин або ж корглікон), обов'язково буде різке уповільнення пульсу, що супроводжується порушенням фізіологічно правильного, нормального серцевого ритму. В особливо важких випадках отруєнь можуть виникнути марення й раптова зупинка серця.
• Через передозування й під час отруєнь сульфаніламідними препаратами (основні представники таких – це норсульфазол або ж сульфадимезин) цілком може розвинутися важка й болюча ниркова колька, іноді може повністю припинитися сечовиділення. Крім того, будуть виникати певні алергічні реакції, серед яких – густий червоний висип, сильний свербіж шкіри, що супроводжується лихоманкою. Після такого отруєння цілком може розвинутися гостра форма ниркової недостатності.
• При отруєнні таким препаратом, як атропін, часто може виникати почервоніння шкіри, що відбувається передусім через сильний приплив крові.
• Отруєння барбітуратами зазвичай призводить до сильного порушення координації всіх рухів.

Нерідко саме перші хвилини після отруєння вирішують багато що в майбутньому пацієнта, тому слід знати правила надання першої допомоги в подібних ситуаціях. Тож необхідно викликати швидку допомогу. Якщо пацієнт при тямі, то слід застосувати промивання шлунка. Хворому дають випити велику кількість води і викликають блювоту. Це бажано повторити кілька разів. Якщо людина ледь притомна, то слід ретельно стежити, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи.

Якщо пацієнт непритомний, то головним стає постійне спостереження за серцем і диханням потерпілого. У разі зупинки роботи серця слід провести непрямий масаж. Якщо зупиниться дихання, то слід негайно зробити штучне дихання.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області



Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 



pgt 0.4543 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua