МЕНЮ


13 грудень 2013 - 15:15

Отрута в антипригарному покритті


Українські супермаркети завалені дешевим китайським посудом, який виділяє отруйні речовини при нагріванні, йдеться у сюжеті передачі “Територія обману”. Отрута настільки сильна, що може навіть вбити хатніх птахів.

Так, у киянки помер один папуга та захворів інший через те, що дихали випарами сковорідки. Ветеринари засвідчили, що отруєння подібне до того, яке буває при використанні дешевого клею або лінолеуму при ремонті оселі. Таку отруту виділяють дешеві сковороди, до складу покриття яких додається перфтороктанова кислота, яка містить багато фтору. У США цей отруйний тефлон заборонено ввозити вже три роки.

Експеримент програми “Територія обману” показав, що з дев’яти китайських сковорід, придбаних у звичайних супермаркетах, безпечною і якісною виявилася лише одна з тефлоновим покриттям та повністю чавунна й без будь-яких покриттів.

Щоб обрати якісну сковороду, експерти радять звернути увагу на такі деталі: вона не має бути занадто тонкою, адже тонкі сковороди роблять з алюмінію – він швидко деформується, а при довгому використанні може викликати хворобу Альцгеймера. Тефлонове покриття повинне бути цілісним і неушкодженим не тільки на жарочній поверхні, а й по всій площі виробу. Не треба обирати пательню з пластиковою ручкою – вона при нагріванні теж може виділяти отруту.

Для випробування антипригарної сковороди на якість необхідно спробувати посмажити на ній шматок м’яса без олії. Якщо пательня почне змінювати колір, диміти, виділяти чорну речовину або неприємний запах – таким виробом користуватись не можна. Необхідно пам’ятати, що, хоча чавунна сковорідка і є найважчою, вона ж і найекологічніша.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35999 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua