МЕНЮ


27 травень 2011 - 11:26

ПІДПРИЄМЦІВ НЕ ПОМЕНШАЛО. А ВОНИ БОЯЛИСЬ…


Утім, із введенням 1 січня нинішнього року в дію Податкового кодексу справи приватних підприємців складаються не так чудово, як би їм хотілося. Кабмін пішов на компроміс з ними і розробив законопроект (його уже зареєстровано в парламенті), який, за словами урядовців, не викликає спротиву представників малого бізнесу. Ось що розповів про цей законопроект Сергій Колотуха. Документом передбачається поділити фізичних осіб-підприємців на три категорії. До першої пропонується віднести підприємців, які не використовують працю найманих працівників та обсяг доходу яких не перевищує 150 мінімальних зарплат, і встановити для них ставку податку від одного до десяти відсотків мінімальної зарплати. Друга категорія, згідно із цим законопроектом, – підприємці, на яких трудиться не більше десяти найманих працівників та обсяг доходу яких не перевищує тисячі мінімальних зарплат, ставка податку для них – від двох до двадцяти відсотків мінімальної зарплати. Третя категорія – це підприємці, які мають до десяти найманих працівників та обсяг доходу яких не перевищує двох тисяч мінімальних зарплат, ставка податку для них – три відсотки виручки за умови сплати податку на додану вартість або п’ять відсотків без сплати ПДВ. Також цим передбачено анулювання податковими органами свідоцтва платника єдиного податку – наприклад, у разі виникнення податкової заборгованості.

Голова громадської ради при ДПА в області Ігор Волков висловив думку про те, що ухвалення цих змін до "економічної конституції держави" (за прогнозами уряду, це станеться в липні нинішнього року) послабить адмі- ністративний тиск на малий бізнес.

Хоча, якщо вірити посадовцям ДПА, приватним підприємцям в деякому сенсі вже живеться легше, ніж до 1 січня нинішнього року, – податкова їх практично не перевіряє. А обсяг надходжень до бюджетів при цьому збільшився, зазначив голова ДПА в області Ігор Гербіченко.

При обговоренні ряду питань застосування Податкового кодексу виникла дискусія між службовцями ДПА та представниками бізнесу. Дехто із останніх критикував документ в частині, що встановлює порядок анулювання свідоцтва платника ПДВ. За пропозицією Ігоря Волкова ця проблема буде розглянута більш детально на наступному засіданні громадської ради.

Віктор ІВАНЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37745 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua