МЕНЮ


20 травень 2015 - 12:27

Підприємці вишикувалися в черги


Про складну ситуацію розповіла начальник відділу реєстрації фізичних те юридичних осіб реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції Анна Шевченко:
– Міністерство юстиції України прийняло наказ від третього грудня 2014 року "Про винесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року". Даним документом було внесено зміни до реєстраційних карток форми №№ 1,2,3, 4, 5 та 16. Наказ був спрямований на забезпечення реалізації вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо внесення кінцевих вигодоодержувачів – юридичних осіб та публічних діячів" від 14 жовтня 2014 року. У частині внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців повинна була надаватись інформація про кінцевого вигодоодержувача-юридичної особи, у тому числі кінцевого вигодоодержувача і структуру власності засновника. Були розроблені відповідні реєстраційні картки і вже з третього грудня можна було подавати інформацію про кінцевих вигодоодержувачів.
Але 10 квітня поточного року були затверджені нові реєстраційні картки, де слова "кінцевий вигодоодержувач-юридична особа" були замінені на "кінцевий бенефіціарний власник-юридична особа-контролер". І від 10 квітня 2015 року відповідно до нових реєстраційних карток люди подають відомості про кінцевих бенефіціарних власників. Дану вимогу потрібно здійснити до 25 травня поточного року, щоб не підпасти під дію Кодексу України "Про адміністративні правопорушення", яким передбачено значний штраф.
У зв’язку з цим у нас виникли чималі черги, реєстратори через невелику їх кількість не справляються із обсягами робіт. Але ми все ж-таки намагаємось покращити умови та прийняти як найбільшу кількість відвідувачів, розуміючи, що людям потрібно здати відповідні відомості.
Зараз працює шість державних реєстраторів. Довелось відкликати декого з відпусток, навчання, відмовитись від обідньої перерви. З нашого боку вживаються всі необхідні заходи, щоб впоратись із напливом відвідувачів.
Антон Шевченко, координатор міського центру надання адміністративних послуг, у приміщенні якого розташовуються державні реєстратори, зазначає, що було б бажано отримати допомогу і безпосередньо від міського та обласного управлінь юстиції.
– Поки ми не зателефонувати туди та не повідомили про складну ситуацію, вони навіть не були у курсі того, що відбувається, – розповів посадовець. – Пообіцяли надіслати людину, яка надаватиме консультації відвідувачам. Цього недостатньо, щоб витримати такий наплив людей. Зараз саме керівники відповідних управлінь юстиції повинні телефонувати, писати, направляти до Мінюсту колективні звернення від підприємців, щоб донести інформацію про складну ситуацію з реєстрацією та вимагати продовження термінів надання документів. Більше того, не було проведено відповідної роз’яснювальної роботи з підприємцями, яку тепер доводиться виконувати державним реєстраторам. І ця проблема постала не лише в Кіровограді. Подібне відбувається в усій Україні.
Як виявляється про проблему знають у Міністерстві юстиції. Обіцяють продовжити терміни подачі документів на чотири місяці. Та поки що офіційних повідомлень не надходило.
Тож люди займають черги з шостої години ранку, щоб отримати заповідний талончик, простоюють у чергах, витрачаючи нерви та час, а державні реєстратори, не покладаючи рук, намагаються впоратись з таким напливом відвідувачів. І потік цей безперервний, адже лише в обласному центрі зареєстровано понад дев’ять тисяч підприємців, які підпадають під вимоги нових норм законодавства.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3782 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua