МЕНЮ


3 травень 2019 - 12:04

Пільги захисникам


«Про заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

Послуги з професійної адаптації надаються відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 179 (зі змінами).

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету направляє учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та постраждалих учасників Революції Гідності на професійне навчання на курсах водіїв за відповідними категоріями.

Для цього необхідно подати заяву з наступними документами:

паспорт;

ідентифікаційний номер;

посвідчення водія (у разі наявності);

медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (форма № 083/о) (обов`язково);

копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;

для учасника антитерористичної операції – копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

для особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях – копія документа, що підтверджує участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, що засвідчується підписом.

Під час подання копії посвідчення, особи пред’являють оригінал такого посвідчення.

За більш детальними роз’ясненнями можна звертатися за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. № 2, тел. 37-03-97.

«Про заходи із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

Психологічна реабілітація постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057 (зі змінами) (далі – Порядок).

Дія Порядку поширюється на учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, яким установлено один з таких статусів:

учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон);

особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10 - 14 частини другої статті 7 Закону;

учасника війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

постраждалого учасника Революції Гідності – відповідно до статті 16-1 Закону.

До надання послуг із психологічної реабілітації зокрема входить:

проживання та харчування під час надання послуг із психологічної реабілітації в умовах стаціонару; витрат на оплату проїзду до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації (далі - суб’єкт надання послуг), та назад.

Відповідно до Порядку, та з метою організації якісного і систематичного надання психологічної реабілітації зазначеним категоріям до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, затвердженого наказом начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету, внесено: дочірнє підприємство «Південь – Курорт – Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», смт. Сергіївка Одеської області; приватне акціонерне товариство «Санаторій Мошногір’я», с. Будище Черкаської області; товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Токарі», с. Токарі Сумської області; комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради»; дочірнє підприємство «Санаторій «Верховина», с. Сойми Закарпатської області; дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Авангард», м. Немирів Вінницької області; дочірнє підприємство «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ», м. Скадовськ Херсонської області.

За більш детальними роз’ясненнями можна звертатися за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. № 2, тел. 37-03-97.

«Про забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

Забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно – курортним лікуванням здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно – курортним лікуванням» (далі – Порядок).

Дія Порядку поширюється на осіб, які мають статус постраждалого учасника Революції Гідності відповідно до статті 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни, встановлений відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зазначені особи забезпечуються безоплатними путівками до санаторно – курортних закладів відповідно до Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для взяття на облік особа, чи її законний представник подають заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Під час подання копій документів, особи надають їх оригінали для огляду.

Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно – курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно – курортними закладами.

Зазначене відшкодування здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно – курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки, а якщо вартість путівки нижча за граничну, не більше від фактичної вартості путівки.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та погодженням з Мінфіном.

Дія Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно – курортними путівками відповідно до Порядку забезпечення санаторно – курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187, та Порядку забезпечення санаторно – курортними путівками до санаторно – курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446.

За більш детальними роз’ясненнями можна звертатися за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. № 2, тел. 37-03-97.

«Про надання послуг із сімейного відпочинку учасникам АТО, операції Об’єднаних сил, членам сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам – добровольцям та членам їх сімей

Сімейний відпочинок учасникам АТО, операції Об’єднаних сил, членам сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам – добровольцям та членам їх сімей надається відповідно до Порядку надання послуг із сімейного відпочинку учасникам АТО, операції Об’єднаних сил, членам сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам – добровольцям та членам їх сімей, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 05 березня 2019 року № 444-р.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, з числа жителів Кіровоградської області, а саме:

1) учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (далі – ООС), і членів їх сімей;

2) осіб з інвалідністю внаслідок війни, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, ООС, і членів їх сімей;

3) членів сімей загиблих (померлих) осіб, які брали безпосередню участь в АТО та ООС, і загинули (померли) внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, ООС;

4) учасників – добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, і членів їх сімей;

5) осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у масових протестах, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, відповідно до списків, наданих Міністерством охорони здоров’я України, і членів їх сімей.

Особам, визначеним пунктами 1, 2, послуга сімейного відпочинку надається за умови якщо вони проходили військову службу за призивом під час мобілізацій або звернулися до військових комісаріатів у добровільному поряду для проходження військової служби за контрактом, і на момент надання послуги сімейного відпочинку не проходять військову службу (в зв’язку із звільненням у запас або закінченням строку дії контракту) в органах та підрозділах Міністерства оборони України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Особи, визначені пунктами 2, 3, забезпечуються сімейним відпочинком незалежно від виду та місця отримання ними пенсійного забезпечення.

Особам, визначеним пунктом 1 (далі – заявник), послуга сімейного відпочинку надається за місцем реєстрації або за фактичним місцем проживання, за умови їх перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, в управлінні.

До членів сімей, яким надається послуга сімейного відпочинку разом із заявниками, визначеними у пунктах 1, 2, 3, 4, 5, належать:

дружина (чоловік);

батьки;

діти до 18 років.

Послуга сімейного відпочинку надається заявнику разом з одним із дорослих членів сім’ї за вибором та/або з дітьми від 3 до 18 років.

Підстава для надання послуги сімейним відпочинком заявникам та членам їх сімей є письмова заява, яка подається до управління та до якої додаються копії:

паспорт заявника та членів сім’ї;

ідентифікаційний номер;

свідоцтво про народження малолітніх та неповнолітніх дітей;

документ, що підтверджує родинний зв’язок;

для осіб, визначених пунктами 1, 2 копії пільгового посвідчення, документу, який підтверджує безпосередню участь в районах проведення АТО, ООС, військового квитка (на момент фактичного надання послуги сімейного відпочинку);

для осіб, визначених пунктом 3, копія посвідчення «Член сім’ї загиблого (померлого)»;

для осіб, визначених пунктом 4, копія рішення обласної комісії з визнання учасниками – добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України;

для осіб, визначених пунктом 5 – наявність заявника в одному з переліків осіб, які отримали тяжкі, середньої тяжкості або легкі тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, затверджених Міністерством охорони здоров’я України за погодженням з Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України та Генеральною прокуратурою України.

За більш детальними роз’ясненнями можна звертатися за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. № 2, тел. 37-03-97.

Виконавчий комітет Фортечної районної у місті Кропивницькому радиДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40388 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua