МЕНЮ


27 вересень 2013 - 11:41

Півстоліття плекання й навчання…


28 вересня колектив одного з найтитулованіших кіровоградських навчальних закладів, НВО “Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів № 34 – економіко-правовий ліцей “Сучасник” – дитячо-юнацький центр”, відзначить своє п’ятдесятиріччя.

Збудували школу 1963 року. Тоді першого вересня до неї увійшли 836 учнів 9–11 класів і 47 учителів. Однією з особливостей цього закладу було те, що спочатку в ньому навчалися тільки учні старших класів. Та вже 1965-го до школи прийшли й першокласники. Першим її директором стала Анета Сотникова, справу якої продовжили Євгенія Чабаненко, Віталій Нестеренко, Борис Грицель, Віктор Боєвець, Ігор Чабаненко, Віктор Ануфрієв – теперішній директор.

Школа завжди вирізнялась поглибленим вивченням точних наук, міцною матеріальною базою, досвідченим педагогічним колективом. Ці риси притаманні їй і сьогодні, що дає змогу педколективу всебічно розвивати дітей, даючи їм не лише міцні знання, а й прищеплюючи прагнення до творчого розвитку й самовдосконалення.

Профільними предметами в цьому закладі є економіка й правознавство. У НВК діють одинадцять методичних об’єд- нань учителів, школи передової педагогічної майстерності та молодого вчителя, шкільне наукове товариство “Паросток”, діють міські секції Малої академії наук з правознавства та економіки. Інформаційні технології тут викладають з початкової школи. Навчальні кабінети школи-ліцею оснащені мультимедійними дошками, проекторами, комп’ютерною технікою, а два кабінети інформатики – вільним доступом до Інтернету, в одному з них у позаурочний час діє інформаційний центр.

Учні школи-ліцею – постійні учасники олімпіад і творчих конкурсів. У минулому навчальному році десятеро з них стали їх переможцями: дев’ятикласник Андрій Молчанов та одинадцятикласник Андрій Сєріков тріумфували в обласному турі олімпіади з англійської мови, ще четверо учнів – у міській олімпіаді з економіки, а двоє – на такій же олімпіаді з правознавства. Учениця Юлія Чорнокінь брала участь у Всеукраїнській олімпіаді з економіки. Школярі навчального закладу – постійні учасники міжнародних та всеукраїнських освітніх конкурсів “Кенгуру”, “Золотий ключик”, Колосок", “Соняшник”, “Лелека”, “Пазл” та інших. У школі-ліцеї щорічно проходять семінари обласного й міського рівнів з презентацією форм роботи з обдарованими дітьми.

У дитячо-юнацькому центрі НВК, який очолює Світлана Колос, діють шість гуртків: чотири – художньо-естетичного напрямку, один – спортивного та ще один – туристсько-краєзнавчого. Гуртківці беруть участь у міських, обласних, усеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Учасники гуртків “Ансамбль бандуристів” та “Сольний спів” неодноразово ставали лауреатами міського конкурсу “Степові джерела”. Учасник вокального гуртка Владислав Кашпуренко у минулому навчальному році виборов звання лауреата другого ступеня в обласному конкурсі “Червона рута” та посів третє місце у Всеукраїнському конкурсі “Український соловейко”, який проходив у Києві. Вихованці фольклорного гуртка “Зорецвіт” Олександр Малахатько і Владислава Федотова стали лауреатами першого та другого ступенів у міському конкурсі “Театральна молодь креативного міста”. Гуртківці під керівництвом працівниці ДЮЦу Інни Озерянської створили відеофільм “Кіровоград – моє креативне місто”, який увійшов до п’ятірки найкращих конкурсних робіт на названу тему. Учасники хореографічного гуртка “Школа сучасного спортивного танцю ”Форсаж" неодноразово ставали призерами всеукраїнських та міжнародних змагань. А учні Олександра Козюкова, Дар’я Лопатіна і Артур Костін здобули титули чемпіонів світу із сучасного спортивного танцю. Відзначення п’ятдесятиріччя школи-ліцею відбуватиметься як в актовій залі кібернетико-технічного коледжу, де о 16:00 розпочнуться урочистості з цього приводу, так і в приміщенні навчального закладу-ювіляра. Там 28 вересня з 12:00 усіх, хто в ньому навчався чи працював або ж має якийсь інший стосунок до нього, зустрічатимуть учителі й проводитимуть для гостей екскурсії навчальним закладом та його музеєм.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42209 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua