МЕНЮ


10 травень 2018 - 16:20

Пам’ятаємо – перемагаємо!


У День пам’яті та примирення і в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні кропивничани вшановували земляків, які стали на захист рідної землі. Стали як у середині минулого сторіччя, так і зараз – під час війни на сході України.
Вони вірять, що дочекаються і нинішньої перемоги
Напередодні Дня перемоги представники міської влади відвідали учасників Другої світової війни. Зокрема, міський голова Андрій Райкович завітав до Миколи Черненка – офіцера-артилериста в минулому та Марії Неумиваної, яка в роки тієї далекої війни була партизанкою.
Міський голова привітав ветеранів зі святами, вручив матеріальну допомогу, квіти й подарунки, вислухав їхні спогади про війну та побажав їм і їхнім близьким здоров’я й миру.
Побувала у ветеранів Другої світової війни і заступник міського голови Наталія Дзюба. Вона відвідала і привітала зі святом ветеранів Івана Нечаєва та Ганну Куроп’ятникову. Іван Андрійович розповів про свого маленького правнука Артемка, який радує його кмітливістю, намаганням у своїх неповних чотири рочки допомогти дідусеві, дарує йому свою любов. А ще Іван Андрійович бажає всім якнайшвидшої перемоги у війні нинішній.
– Важко мені було уявити, що доживу до тих днів, коли в Україні знову палатиме вогонь бойових дій, – каже ветеран. – Бажаю нашому народу якнайшвидшої перемоги. Сподіваюсь, що ще застану цю мить.
А от Ганна Олексіївна переймалась здебільшого передсвятковими турботами. Дуже хотіла потрапити на святкування Дня перемоги до меморіального комплексу «Фортечні вали». Їй досить важко пересуватись, ходить із ціпком, але впевнена, що й цього року вона побуває на урочистостях.
Є у Ганни Куроп’ятникової багато цікавих матеріалів, книг, присвячених легендарним кораблям «Григорій Куроп’ятников» та «Юрій Олефіренко». Вона постійно підтримує зв’язок із командуванням цих військових суден. Переживала за них у 2014 році під час окупації росіянами Кримського півострова. Тепер хоче подарувати морякам багату бібліотеку, інформаційні матеріали про свого чоловіка Героя Радянського Союзу Григорія Куроп’ятникова.
Нехай живуть
ще довго ветерани
Сьомого травня міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов разом з обласними та міськими посадовцями побували в обласному госпіталі для ветеранів війни.
Там вони взяли участь у відкритті обласних змагань серед ветеранів і учасників АТО (армреслінг, хокей на столі, шашки, фрізбі, дартс), а після цього поспілкувалися з ветеранами Другої світової війни й учасниками війни на сході України, які проходять у госпіталі лікування та реабілітатацію, й привітали їх з прийдешніми святами.
Андрій Райкович поспілкувався з 92-річним Володимиром Жученком (воював з нацистами в Угорщині та Австрії, де був тяжко поранений, а після одужання до демобілізації служив у Румунії, його нагороджено подякою Верховного Головнокомандувача й орденом «Червона зірка»), з учасниками АТО Максимом Бутуком й Анатолієм Яновським, а також іншими пацієнтами госпіталю.
– Міська влада пам’ятає та дбає про ветеранів Другої світової війни, “афганців”, тих, хто зараз боронить нашу незалежність на сході України, – сказав Андрій Райкович. – У повному обсязі виконує влада взяті на себе зобов’язання щодо них та членів їхніх сімей. А це й матеріальна допомога, і надання лікувальних послуг та пільг, і моральна підтримка. Адже вони дуже багато зробили і роблять для того, щоб Україна була вільною. В ці дні ми бажаємо їм, передусім, здоров’я та якомога довше залишатися з нами.
Разом з очільником Кропивницького подякував за ратний подвиг пацієнтам обласного госпіталю для ветеранів війни й секретар міської ради.
– Ми всі вдячні нашим захисникам, літнім людям, середнього віку й зовсім молодим, за мирне життя, – зазначив Андрій Табалов. – Найстарші відстояли нашу свободу 73 роки тому, а наші однолітки нині боронять незалежність країни в боротьбі з агресором – Російською Федерацією. Тому робимо все для того, щоб вони пам’ятали і знали, що ми їх цінуємо. Усі депутати завжди голосують за рішення, які мають покращити життєві умови їм і їхнім родинам. Вважаю, що це наш святий обов’язок як міської влади.
Поклали життя за Україну
Через агресію Росії українські воїни знову змушені взяти у руки зброю, щоб виконати свій священний обов’язок – захистити від ворогів Україну. 53 сім’ї у Кропивницькому втратили на цій війні синів, батьків, онуків…
Восьмого травня нa алею Слaви Рiвненського клaдовищa, де знайшли свій останній спочинок загиблі учaсники AТО з Кропивницького, прийшли їхні рідні, бойові побратими, представники обласної та міської влади, небaйдужi мешканці обласного центру. Героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.
Керівники області та міста висловили батькам загиблих військовослужбовців подяку за виховання справжніх синів свого народу. А юні учасники міського військово-патріотичного конкурсу “Майбутній захисник України” поклали поминальні кошики до кожної могили на алеї Слави.
Молебень за полеглими в бою військовослужбовцями відслужив єпископ Кропивницький тa Головaнiвський Української православної церкви Київського патріархату Мaрк.
«Перша хвилина миру»
Восьмого травня Кропивницький разом з усією Європою та багатьма іншими країнами світу відзначив здобуття нелегкої перемоги над нацизом патріотичною акцією «Перша хвилина миру». Розпочалася вона о 22.00 на Театральній площі. В загальноєвропейській акції взяли участь сотні мешканців обласного центру, військовослужбовці, представники влади.
Андрій Райкович, вітаючи з прийдешнім святом перемоги над нацизмом у Другій світовій, подякував кожному ветерану за мужність, патріотизм та любов до рідної землі.
– Кропивничани будуть до віку вдячними вам за ваш неоціненний внесок у перемогу над нацизмом. Сьогодні, на жаль, воїнів Другої світової залишилося дуже мало – одиниці. Їм усім вже за дев’яносто. Але вони молоді душею, мають ясну пам’ять і звертаються до нас із єдиним побажанням – збережіть мир! Збережіть Україну! І нашим воїнам сьогодні, як і у минулі часи, доводиться зі зброєю в руках виборювати право жити у вільній, незалежній країні і знову підтверджувати, що українці – непереможний народ.
На завершення акції єпископ Марк закликав берегти мир у душах, родинах та країні, після чого відслужив молебень за мир і злагоду в Україні. Завершилаcя акція запаленням cвічки миру.
Полеглим – квіти,
живим – повага
9 травня відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розпочалося в Кропивницькому з урочистої ходи від площі Героїв Майдану до військово-меморіального цвинтаря.
Вшанувати полеглих у боротьбі з нацизмом прийшло до п’яти тисяч кропивничан. Із земляками в ході взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, Андрій Райкович, Андрій Табалов, інші міські й обласні урядники, народні депутати України. Вони поклали квіти до Вічного вогню, пам’ятних знаків, до підніжжя пам’ятника Невідомому солдатові, а також портретів загиблих під час антитерористичної операції на сході України на алеї Слави.
Учасники вшанування полеглих у Другій світовій війні пом’янули їх хвилиною мовчання, а військові відсалютували з автоматичної зброї. Згодом шкільні загони, переможці міського конкурсу строю і пісні «Майбутній захисник України», пройшли перед ветеранами Другої світової війни урочистим маршем.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35912 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua