МЕНЮ


4 лютий 2011 - 12:18

ПАМ’ЯТАЮЧИ ПРО МИНУЛЕ, ДУМАЙМО ПРО МАЙБУТНЄ…


– В історії нашої держави – безліч подій, фактів, сторінок, які потребують вивчення, осмислення і вшанування, – зазначив, звертаючись до присутніх, заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов. – Напевно, історія, наші наступники дадуть об’єктивну оцінку кожній події. Але те, що бій, який відбувся 29 січня 1918 року на Чернігівщині, поблизу селища Крути, став символом героїзму кількох сотень юнаків і водночас трагічною сторінкою в українській історії – це факт.

На величезному значенні безсмертного подвигу молодих українців заради Батьківщини як наочного прикладу для виховання у сучасної молоді патріотизму наголосив у своєму виступі секретар міської ради Ігор Волков.

– Бій під Крутами – це, безумовно, героїчна, але в той же час і трагічна сторінка в українській історії. Ми маємо усвідомлювати, – сказав він, – що загибель сотень юнаків стала наслідком відсутності єдиної політичної волі в державі, розколів і розбрату в українському суспільстві. Бій під Крутами став ще одним сумним підтвердженням того, що Україна спроможна перемагати лише тоді, коли вона Соборна і Єдина.

Ігор Волков зауважив, що найважливіше завдання для влади – створити всі умови для того, аби молодь виявляла мужність і волю, відстоювала власну громадянську позицію в навчанні, творчості, цікавій і плідній праці, а не віддаючи своє життя – навіть заради політичних ідеалів.

Серед студентів-добровольців, які поклали своє життя за велику ідею, був і Володимир Шульгін, уродженець нашого міста. У своїх 23 роки він організував київських гімназистів і студентів на нерівний, але героїчний бій. Про це та інші обставини, які склалися на початку минулого століття в Україні, розповіли викладач педуніверситету кандидат історичних наук Сергій Шевченко та студент-історик цього ж ВНЗ Олександр Рихлицький.

Вшановуючи героїв Крут, які віддали свої життя в боротьбі за свободу та незалежність України, учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника Володимирові Винниченку та запалили свічки пам’яті. Священики УПЦ Київського патріархату відправили службу за всіх полеглих героїв України в усі часи її боротьби за свободу.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41465 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua