МЕНЮ


3 травень 2019 - 14:43

Парк Перемоги стане одним з найкращих місць відпочинку у Кропивницькому


Уже майже 30 років парк Перемоги – раніше найулюбленіше місце відпочинку містян – перебуває у непривабливому стані, оскільки тривалий час не було можливості виділити кошти з міського бюджету на утримання паркової зони. Ситуація почала змінюватись у 2015 році, коли рішенням виконавчого комітету міської ради парк було передано на баланс КП “Благоустрій”, а у 2016-му – почалось виготовлення пректно-кошторисної документації, яку проводило приватне підприємство «СЕРВІСІНВЕСТ».

За інформацією заступника начальника головного управління житлово-комунального господарства Юлії Яндович, у грудні 2018 року від ТОВ «Експертиза МВК» отримано позитивний експертний звіт на проектну документацію по проекту: «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Перемоги» (коригування), і у січні 2019 року було оголошено відкриті торги щодо закупівлі, перемогу на яких здобуло комунальне підприємство «Єлізавета».

– У березні 2019 року від Державної архітектурно-будівельної інспекції України отримано дозвіл на виконання будівельних робіт генеральному підрядчику КП «Єлізавета», – повідомила Юлія Яндович. – Проект реконструкції передбачає мінімальні зміни існуючої планувальної організації парку і лише структурує рекреаційний простір, доповнюючи його елементами благоустрою та організаційними зонами відпочинку.

Кошторисна вартість робіт – 39, 968 мільйонів гривень, включаючи будівельно-монтажні роботи на суму 38,716 мільйонів гривень, а саме: будівництво громадської вбиральні, облаштування зовнішніх електричних мереж, зовнішньої каналізації, водопроводу, каналізації очисних споруд BIOTAL-10-t повної біологічної очистки стічних вод, благоустрій та озеленення території.

Інші затрати – 1,251 мільйона гривень – передбачають утримання технічного та авторського нагляду, кошти на закупівлю, на формування страхового фонду документації, вартість проектних робіт, витрати на експертизу за всіма напрямами (клас наслідків СС3), кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва та податок на додану вартість.

Юлія Яндович поінформувала, що, відповідно до проекту, благоустрій території парку передбачає: будівництво громадської вбиральні, встановлення біотуалету, облаштування питного фонтанчика, укладання асфальтового покриття паркових алей, доріжок, майданчиків для відпочинку, велодоріжок та облаштування парковки для автомобілів відвідувачів парку.

Також заплановані роботи із:

- влаштування велопарковок;

- влаштування нового покриття з відсіву на дитячих майданчиках, другорядних алеях і доріжках, а також в дендрологічнй зоні парку;

- улаштування асфальтобетонного покриття існуючої транспортної розв’язки по вул. Садовій;

- очищення території парку від побутового та будівельного сміття;

- демонтаж залишків фундаментів будівель та споруд;

- реконструкція сходів, що ведуть до річки Сугоклея, із влаштуванням підпірних стінок і встановлення нових підпірних стінок вздовж прибережної зони;

- формувальне обрізання дерев;

- вирубка та розчищення від багаторічних зелених насаджень (дерев, чагарників);

- висадження молодих дерев;

- розбивка газонів, квітників та клумб та облаштування їх автоматичним поливом;

- монтаж підпірної стінки (в межах пляжу та проїжджої частини, що пролягає вздовж берегової лінії);

- освітлення території парку;

- обладнання зон відпочинку лавочками та урнами;

- влаштування спортивних майданчиків (баскетбол, волейбол, міні-футбол) з огородженням території;

- оснащення території парку системою відеоспостереження.

Програмою розвитку та збереження зелених насаджень у місті Кропивницькому на 2019 рік, затвердженою рішенням міської ради від 31.01.19 № 2290 «Про внесення змін до рішення Міської ради міста Кропивницького від 12.07.18 № 1765 «Про затвердження Програми розвитку та збереження зелених насаджень у місті Кропивницькому на 2018-2021 роки» передбачено видатки на «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Перемоги» (коригування) у сумі 9, 487 мільйона гривень., у тому числі кошти державного бюджету у сумі 9, 410 мільйона гривень.

– Із передбачених коштів укладено договори на проведення ремонтних робіт із КП «Єлізавета», на здійснення технічного нагляду – з ФОП «Андалюкевич О.В.» та на здійснення авторського нагляду – з підприємством «СЕРВІСІНВЕСТ», – розповіла Юлія Яндович. – На даний час працівники КП «Єлізавета» обрізали дерева, а також вивезли гілля. Всі роботи проводяться відповідно до проектно-кошторисної документації. Термін реалізації проекту залежатиме від надходження коштів державної субвенції і може складати від одного до трьох років.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45823 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua