МЕНЮ


18 лютий 2011 - 12:19

ПЕДАГОГИ СІДАЮТЬ ЗА ПАРТИ


– Реформування ситеми освіти в Україні передбачає модернізацію функцій та системи контролю за діяльністю навчальних закладів. Одним із головних інструментів контролю за якістю освітніх послуг є їх атестація один раз на десять років. Основне завдання атестації закладів освіти полягає у визначенні рівня результативності їх діяльності, забезпечення стимулювання ефективної праці педагогічних працівників, фор- мування в учасників освітнього процесу постійної потреби у самовдосконаленні.

Протягом останніх десяти років у Кіровограді атестовано дев’яносто навчальних закладів: 42 – загальноосвітніх, 45 – дошкільних і три – позашкільних. П’ять з них (три загальноосвітні школи та два дошкільних навчальних заклади) визнано атестованими за високим рівнем – з відзнакою. Решта 85 – за достатнім. Торік було проатестовано чотири дошкільних навчальних заклади (№№ 27, 29, 35, 48) і три загальноосвітніх (гімназія № 9, ЗОШ №№ 13 та 25). За результатами експертизи їх атестаційних документів гімназію № 9 атестовано з відзнакою, решту – визнано атестованими з рекомендаціями експертних комісій щодо можливості поліпшення деяких складників діяльності цих закладів.

Показники засвідчують, що чинна система атестації дає змогу кваліфіковано оцінити реальний стан справ у освітніх закладах, надати вчасну методичну допомогу та рекомендації керівникам закладів для підвищення рівня освітньої діяльності шкіл, дитсадків та позашкільних освітніх закладів.

Основну роботу при атестації виконують працівники міського відділу освіти гуманітарного департаменту та його центру методичної й соціально-психо- логічної служби. Їм доручено інспектувати освітню діяльність і готувати атестаційні документи для подання їх до Регіональної експертної ради. Мабутня атестація навчального закладу стимулює його керівництво й працівників до вдосконалення навчального процесу та оновлення навчального обладнання, лабораторного устаткування, комп’ютерного забезпечення, зміцнення матеріальної бази закладу.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36915 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua