МЕНЮ


14 лютий 2013 - 15:46

Пенсійне забезпечення учасників бойових дій


Роз’яснення надає заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області О. Романченко.

Пенсійне забезпечення осіб, що мають статус учасника бойових дій, здійснюється за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

Учасникам бойових з числа осіб офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом пенсії призначаються за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Відповідно підпункту «г» пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 документом, який засвідчує особливий статус особи, є: посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про період (періоди) участі у бойових діях.

Особам, які мають статус учасника бойових дій, але не брали безпосередньої участі в бойових діях під час проходження військової служби (вільнонайманий склад), пенсії за віком призначаються при досягненні загальновстановленого пенсійного віку згідно статті 26 Закону.

За нормами статті 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення», військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов’язку, а також перебування в партизанських загонах і з’єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій (на підставі довідок військових комісаріатів).

Згідно статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пенсії учасників бойових дій підвищуються на 25 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів», до пенсії учасників бойових дій встановлюється цільова грошова допомога на прожиття в розмірі 40 грн.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 р. № 656 передбачено, зокрема, учасникам бойових дій, у яких місячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 165 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до загального розміру.

При зміні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеної допомоги, виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36575 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua