МЕНЮ


12 червень 2013 - 09:49

Пенсійний фонд інформує про нові робочі місця


Починаючи із січня 2013 року, роботодавці подають звітність до Пенсійного фонду з певними новаціями, передбаченими Змінами до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 10 грудня 2012 року № 24-1. Корективи у звітність внесено з метою приведення її норм у відповідність до законів «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про зайнятість населення», Податкового кодексу.

Однією з таких новацій, яка покликана сприяти зайнятості населення, є відображення у звітності страхувальника даних щодо новостворених робочих місць. Відповідно до статті 24 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, котрий протягом 12 календарних місяців (починаючи з 1 січня 2013 року) створював нові робочі місця, працевлаштовував на них працівників і платив кожному зарплату, не меншу за три мінімальні, протягом наступних 12 календарних місяців буде компенсовано фактичні витрати в розмірі 50% від суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць. Єдина умова – роботодавець має зберегти такий само рівень щомісячної зарплати за кожну особу й наступного року. Саме для цього у звіті треба зазначати дату створення нового робочого місця.

За даними звітності січня – квітня 2013 року, поданої до Пенсійного фонду, суб’єктами господарювання м. Кіровограда створено 1162 нових робочих місця (в січні – 416, в лютому – 176, в березні – 233 та в квітні - 337) за рахунок створення нових підприємств, або збільшення штатної чисельності працівників.

В свою чергу, Пенсійний фонд на центральному рівні подає відомості про нові робочі місця в службу зайнятості. У разі звільнення працівника його місце запропонують особам, зареєстрованим у центрах зайнятості. Таким чином, нібито незначні зміни форми звітності насправді важливі й для страхувальників, і для застрахованих осіб.
21 липень 2013 - 23:49
Алекс (вст)

А звіт до Центу зайнятості про прийнятих працівників (5-ПН) самому Центру зайнятості тоді навіщо ??? Як завжди бардак !

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38979 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua