МЕНЮ

1 сiчень 2011 - 10:30

ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ШАХОВИЙ ТУРНІР

За час існування клубу "Біла тура" в ньому зросла чимала когорта досвідчених спортсменів. Наприклад, кандидати в майстри спорту Ігор Волков та Володимир Ломонос, чемпіон України, учасник першості світу серед юнаків до 16 років, учасник трьох чемпіонатів Європи кандидат у майстри спорту Денис Лінейкін. А ще більше клуб виховав тих шахістів, які хоча й не досягли значних вершин у спорті, та назавжди лишилися залюбленими в стародавню інтелектуальну гру.

Протягом року в названому клубі відбуваються кілька десятків змагань. Минулого тижня там протягом 22 – 26 грудня пройшов традиційний передноворічний шаховий турнір, в якому взяли участь сорок юних і дорослих спортсменів (вік учасників – від семи й до більш ніж сімдесяти років). Змагання відкрили Георгій Дубівка, заступник начальника міського відділу фізкультури і спорту Славік Іванов та директор ДЮСШ № 1 Юрій Симоненко.

Турнір пройшов за швейцарською системою (гравці зіграли сім турів). У змаганнях серед чоловіків перше місце посів підприємець Василь Ляшенко. Друге – лікар Станіслав Грищенко, третє – учень сьомого класу ЗОШ № 32 Богдан Басько. Хлопець, незважаючи на свій юний вік, уже є чемпіоном України серед юнаків до 12 років, учасником Чемпіонату Європи (посів сьоме місце) та кандидатом у майстри спорту, тому й грає в турнірах місцевого рівня з дорослими спорстменами.

Серед юнаків до шістнадцяти років лаври переможця здобув учень дев’ятого класу ГНТН Микита Щербина. На другому місці – учень п’ятого класу ЗОШ № 4 Даниїл Градобоєв і на третьому – шестикласник із ЗОШ № 10 Владислав Апоркін.

З-поміж юнаків до дванадцяти років переможцем став учень п’ятого класу ЗОШ № 17 Дмитро Литвинюк, другим – шестикласник гімназії ім. Т. Шевченка Віталій Горшков, третім – наймолодший учасник турніру – першокласник ЗОШ № 25 Валерій Ніжборський.

Ветеран Юрій Соколов здобув перше місце у групі вже сивочолих спортсменів. Друге місце в ній зайняв Валерій Шостак.

Після завершення змагань переможці й призери отримали дипломи, медалі відділу фізкультури і спорту міської ради, а також грошові винагороди від обласної федерації шахів (президент федерації – Ігор Волков).