МЕНЮ


5 лютий 2016 - 15:37

Перейменують до 21 лютого


Першого лютого після тривалої перерви зібралася топонімічна комісія при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради. На її засіданні за участі секретаря міської ради Володимира Смірнова та громадськості у зв’язку з необхідністю дотримання так званого закону про декомунізацію було розглянуто питання перейменування тих міських вулиць, які досі увічнюють персоналії та події комуністичного ладу.

На обговорення винесли нові назви для 57 вулиць, які запропонували громадські активісти та члени комісії.

Обласна організація Національної спілки архітекторів України, художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна звернулися з пропозицією перейменувати вулиці Леніна та Дворцову (від Великої Перспективної і до кінця) на честь знаного земляка, живописця Олександра Осмьоркіна. Цю пропозицію підтримала більша частина членів комісії. Активіст Дмитро Сінченко запропонував перейменувати вулицю Дворцову від її початку і до вулиці Великої Перспективної на Театральну, аби зафіксувати значення театру для цієї вулиці і міста. Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, вніс пропозицію переназвати Дворцову на вулицю Корифеїв театру. Пропонували й інші варіанти, зокрема з неукраїнської назви “Дворцова” зробити нібито українську “Двірцева”. Не дійшовши згоди, члени комісії перенесли питання перейменування Дворцової на наступне засідання.

Учасники антитерористичної операції на сході країни, присутні на засіданні, попросили назвати частину вулиць на честь полеглих учасників АТО: вулицю Багратіона – на вулицю Сергія Хрипунова, Індустріальну – на Вадима Височина, Маршала Конєва – на Героя України Коваленка або Юрія Коваленка, Новоросійський провулок – на провулок Максима Бендерова.

Знаний у місті історик, краєзнавець заслужений журналіст України Юрій Матівос висунув пропозицію назвати Комуністичний проспект Каштановим.

Члени топонімічної комісії вирішили звернутися до громадськості, аби кіровоградці подавали пропозиції щодо "декомунізаційних" перейменувань.

– Ми оприлюднили увесь список і нових назв вулиць на сайті Кіровоградської міської ради для громадського обговорення, – зазначив керівник міського відділу з питань внутрішньої політики Сергій Запорожан. – Через два тижні призначимо наступне засідання топонімічної комісії, на якому узгодимо увесь перелік вулиць, що підлягають перейменуванню, та остаточний список нових назв. Опісля затверджений список передамо міському голові для оформлення проекту розпорядження. До 21 лютого усі подані вулиці буде перейменовано.

Топонімічна комісія звертається до громадян і громадських організацій, аби ті вносили пропозиції щодо запропонованих варіантів назв до 12 лютого 2016 року включно: у письмовому вигляді за адресою: вул. Велика Перспективна, 41, приміщення міської ради, кімн. 317 та в електронному вигляді за адресами: evk2007@krmr.gov.ua або vvp@krmr.gov.ua

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37394 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua