МЕНЮ


28 липень 2018 - 07:01

Перевірки на дорогах тривають


Трагічні події 20 липня, коли на автодорогах України сталося чотири дорожньотранспортних пригоди, внаслідок яких 21 особа загинула, а 25 були травмовані, стали приводом для посилення контролю на автошляхах з боку патрульної поліції, регіональних управлінь «Укртрансбезпеки», а також органів місцевої влади. Після цих подій у міській раді Кропивницького провели нараду з перевізниками під головуванням міського голови Андрія Райковича.
– Місцева влада відповідає за належний стан громадського транспорту та транспортних магістралей в місті, якими він рухається, – зазначив очільник Кропивницького. – За останні роки ми придбали 50 нових машин – тролейбусів та автобусів для комунального підприємства «Електротранс» тим самим реанімувавши його діяльність. Будемо закуповувати автобуси й надалі, чим зможемо створити належне конкурентне середовище в сфері пасажирських перевезень. Подібний стан справ дозволяє нам розробити і винести на обговорення членів виконкому міської ради проект рішення про вільні ціни для місцевих перевізників. Це дасть можливість більш тісніше співпрацювати з приватними перевізниками, покращити якість обслуговування населення, впливати на технічний стан їхнього автопарку. Також ми тісно співпрацюємо з асоціацією перевізників, що дозволяє виявляти «вузькі» місця в роботі транспортників та виправляти неналежний стан речей. Досягти вдалося багато чого. І повірте мені, «гаряча лінія» міського голови зараз і не така вже гаряча у порівнянні з тим, коли я вперше переступив поріг кабінету міського голови. Поменшало скарг кропивничан на незадовільний стан речей з пасажирськими перевезеннями, хамство водіїв, антисанітарію у маршрутках та їхній жахливий технічний стан. Якщо міська влада наполегливо дбає про покращення доріг в обласному центрі, розвиток комунального транспорту, створення конкурентного середовища в сфері пасажирських перевезень, то відповідний відгук ми хочемо чути і від приватних перевізників. Зараз їм потрібно подбати про встановлення на всіх транспортних засобах GPS-навігаторів, які дозволятимуть контролювати їх роботу на маршрутах.
У свою чергу патрульна поліція фіксує порушення з боку первізників, як то проїзд на заборонюючий сигнал світлофору, несправність авто, зупинка для висадки пасажирів у навстановлених місцях, перевантажений салон, порушення маршруту руху. На цьому наголосила заступниця начальника патрульної поліції області Марія Журавель. У зв’язку із катастрофічною ситуацією на автошляхах України з людськими жертвами МВС ініціювало додаткову перевірку зокрема і перевізників, які обслуговують громадський транспорт.
Перевірки, перш за все, торкнуться технічного стану авто, а також перевірки стану водіїв на стан алкогольного та нарокотичного сп’яніння.
Марія Журавель запропонувала перевізникам спільно з патрульними організувати для водіїв додаткові інструктажі щодо недопущення порушення правил дорожнього руху.
Начальник управління «Укртрансбезпеки» в Кіровоградській області Олександр Кокуленко попередив керівників приватних транспортних підприємств про те, що два тижні представники проводитимуть посилені перевірки перевізників у Кропивницькому.
Нині найпоширенішими порушеннями правил безпеки руху є відсутність договорів, страховки, порушення умов перевезення дітей, а також відсутність двох водіїв, якщо маршрут поїздки – більше 500 км.
Після двох тижнів моніторингу з перевізниками обіцяють провести чергову зустріч і доповісти про результати.
Начальник управління транспорту міськради Олександр Вергун також наголосив, що звертатимуть увагу і на рух транспорту у вечірні години.
Заступник міського голови Олександр Мосін підкреслив, що в той час, як міська влада наполегливо дбає про капітальний ремонт автошляхів у місті, благоустрій тротуарів, водії маршруток часто порушують правила дорожнього руху – висаджують пасажирів у невстановлених місцях, на газони, тим самим наражають на небезпеку громадян, сприяють тому, що оновлені газони витоптують, нищиться інфраструктура міста.
Його підтримав міський голова.
– Зараз ми ставимо перед собою амбітні завдання щодо капітального ремонту доріг та реконструкції ряду об’єктів транспортної інфраструктури, – зазначив Андрій Райкович. – Ремонтується вулиця Короленка, на черзі – реконструкція арки на вулиці Левитського, розробляється проектно-кошторисна документація для з’єднання транспортним сполученням таких мікрорайонів, як Балашівка та Лелеківка. Також планується з’єднати Далекосхідне кладовище через Велику Балку та провулок Об’їзний з автовокзалом №1. Ми будуємо дороги, відновлюємо зовнішнє освітлення, дбаємо про дорожню інфраструктуру, а вам потрібно якісно освоїти ринок пасажироперевезень, щоб у кропивничан не було жодних нарікань на громадський транспорт: якості обслуговування у маршрутках, дотримання графіку руху, зокрема, у вечірній час ввічливого ставлення водіїв до пасажирів тощо.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.22866 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua