МЕНЮ


25 липень 2014 - 14:12

Перевізники поступово починають виправлятися


Учора під головуванням заступника міського голови Сергія Васильченка відбулось друге засідання робочої групи з розрахунку тарифів на послуги пасажирських перевезень на міському транспорті.

Нагадаємо, на на першому засіданні члени робочої рупи розглянули розрахунки перевізників щодо тарифів на послуги пасажирських перевезень і відправили їх на доопрацювання, оскільки ті знову не дотрималися методики розрахунків та не врахували зауваження територіального відділення Антимонопольного комітету України. Також додатково для проведення перевірки розрахунків перевізникам було наголошено на необхідності надати фактичні показники витратної частини та обсяги перевезених пасажирів за 2013 рік (з моменту початку здійснення перевезень відповідно до укладених договорів на перевезення пасажирів) та за 2014 рік.

На момент проведення засідання комісії не всі перевізники надали свої розрахунки повторно, одне підприємство (КТ "Автолегіон - Варванської Ю.В." їх надало, але потім відкликало, оскільки їм треба врахувати в розрахунках ще один маршрут). Варто зауважити, що частина перевізників зробила спробу виконати висунуті до них вимоги на минулому засіданні комісії. Зокрема, частина із них надали дані про коефіцієнт пасажировмісткості, також про пасажиропотоки на маршрутах, а КТ "Автолегіон - Варванської Ю.В." - єдине підприємство, яке ще й надало всю документацію щодо фінансової частини витрат. Показово, що деякі перевізники після того, як спробували розрахувати тариф відповідно до методики, дещо зменшили розмір цього розрахункового тарифу. Окремі перевізники пропонують ввести різні тарифи на різних маршрутах, на доцільності чого, в принципі наголошує і АКМУ. Але в членів комісії виникли сумніви щодо відповідності вказаних окремими перевізниками даних про пасажиропотік на тому чи іншому маршруті - на їхній погляд, в деяких випадках вони явно занижені, а це впливає на собівартість послуги. Тому було вирішено рекомендувати перевізникам надати додаткові дані, що підтверджують ті показники, які вони задекларували у своїх розрахунках.

На засіданні комісії прозвучала також інформація про те, що чи не вперше дещо почала поліпшуватися ситуація з перевезенням пільговиків за маршрутом 1-Ц, що обслуговує ПП "Олікс". Напевне, вплинуло те, що міська влада попередила підприємство: управління розвитку транспорту та звязку проводитиме перевірки на цьому маршруті, і якщо буде зафіксовано факти відмови у перевезеннях пільговиків, то міська влада отримає право розірвати угоду з перевізником в односторонньому порядку. Зокрема, інформація про це прозвучала на засіданні міської комісії, що розглядає скарги пасажирів на нетактовну поведінку водіїв, яка знову була змушена розглядати купу скарг на маршрут 1-ц, при цьому керівництво підприємства на засідання комісії у черговий раз не з'явилося. За словами в. о. начальника профільного управління Олександра Акундінова, перевірки на маршруті здійснювали, як-то кажуть, "на живця" - до автобуса заходив пасажир, пред'являв посвідчення пенсіонера, а слідом за ним заходили члени рейдової групи, аби перевірити, чи дозволили пасажиру їхати безкоштовно. Прикметно, що четверо з трьох водіїв грошей із пільговика за проїзд не взяли, що вже можна вважати у випадку з маршрутом 1-ц перемогою. Але на досягнутому працівниики управління зупинятися не збираються - кажуть, перевірятимуть доти, поки не навчать водіїв цього підприємства до пільговиків ставитися ввічливо, а самого перевізника - дотримуватися діючого законодавства.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42661 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua