МЕНЮ


27 березень 2020 - 13:16

Є перші експрес-тести!


Першу партію тестів методом полімерно-ланцюгової реакції та експрес-тестів для виявлення коронавірусу отримала Кіровоградщина 24 березня. Їх будуть використовувати у разі підозри на COVID-19.

Усього Кіровоградська область очікує 5800 швидких тестів та діагностичних систем для проведення 1920 досліджень методом ПЛР.

Експрес-тести будуть проводити, перш за все, хворим у разі підозри на коронавірусну хворобу. Також перевірятимуть тих громадян, які повернулися з-за кордону і яким не проводили тестування на COVID-19.

За словами новопризначеної головної санітарної лікарки Кіровоградщини Надії Оперчук, спочатку лікарі проводитимуть діагностику виключення: перевіряючи пацієнта на віруси грипу та ГРВІ, якщо дослідження негативні їх направляють на дослідження на коронавірус. Якщо швидкий тест буде позитивний (підтверджує коронавірус), то обов’язково буде проведено дослідження методом ПЛР у вірусологічній лабораторії обласного лабораторного центру.

Тест-системи для визначення коронавірусної інфекції і засоби індивідуального захисту для медиків будуть використовуватись у вірусологічній лабораторій обласного лабораторного центру для діагностики COVID-19. Це допоможе забезпечити оперативне виявлення хворих в області, а отже – мінімізує ризик масового інфікування населення. Окрім тест-систем із Китаю, Кіровоградщина має експрес-тести для початкової діагностики COVID-19. Їх за власний кошт закупив обласний лабораторний центр.

На даний час першочергові потреби регіону закриті. Найближчими днями Кіровоградщина очікує додаткові поставки тест-систем і засобів індивідуального захисту для медиків. Йдеться про маски, респіратори та спеціальні комбінезони, які розподілять між госпітальними базами та екстреними бригадами «швидкої», що чергують цілодобово.

І хоча на Кіровоградщині – жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію чи підозри на неї, на випадок епідемії в області розширили мережу госпітальних баз, до її складу ввійшли дев’ять медичних закладів регіону. У Кропивницькому госпітальною базою для хворих на коронавірус визначено центральну міську лікарню. 20 березня заклад отримав три додаткових апарати штучної вентиляції легенів, готовий приймати хворих на COVID-19.

Нині міські лікувально-профілактичні заклади орієнтуються на надання невідкладної допомоги та прийом пацієнтів із гострою потребою в отриманні медичної допомоги.

– Закликаємо містян у разі появи симптомів ГРВІ лишатися вдома й контактувати зі своїм сімейним лікарем телефоном та дотримуватися його інструкцій, – наголосила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. – Уникайте походу до лікувальних закладів та інших місць скупчення людей без зайвої потреби! Пам’ятайте про 14-денну самоізоляцію, якщо повернулися із-за кордону, зокрема з країн, де дезафіксовано випадки COVID-19, або якщо контактували з такими особами.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.66688 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua