МЕНЮ


25 квiтень 2012 - 14:00
Початок реформі покладено

Минулого вівторка депутати Кіровоградської міської ради на сесійному засіданні затвердили програму реформування сфери обслуговування житлового фонду та прибудинкових територій. Вони також створили комунальне підприємство “Кіровограджитлосервіс”, яке буде здійснювати на підставі договорів функції управління житловим фондом.

Як повідомив під час засідання сесії заступник міського голови Микола Вєщев, прийняття таких рішень викликане необхідністю здешевлення собівартості та підвищення якості житлово-комунальних послуг, забезпечення прозорості встановлення тарифів на ці послуги, збільшення джерел їх фінансування при забезпеченні гарантій для соціально незахищених верств населення, удосконалення системи управління житлово-комунальним господарством через його реструктуризацію та запровадження договірних відносин між споживачами і виробниками послуг із забезпеченням їх правового захисту.

Суть запропонованої реформи «ВГ» викладала у минулих номерах та у спецвипуску газети. Нагадаємо, нею передбачається створення єдиної керуючої компанії, яка укладатиме договори на обслуговування будинків з ЖЕКами або іншими підприємствами, чи виконуватиме їх самостійно. Кошти, що надходитимуть від мешканців, зараховуватимуться на особовий рахунок житлового будинку та автоматично розподілятимуться на поточний та депозитний рахунки. З поточного рахунку вони перераховуватимуться надавачам обов’язкових послуг, на депозитному накопичуватимуться кошти на поточний та капітальний ремонти. Причому перераховуватимуться вони підрядникам лише після підписання актів виконаних робіт представниками будинкового комітету. У складі новоствореного комунального підприємства діятимуть виробничі дільниці, які розташовуватимуться у звичних та зручних для мешканців міста місцях, до їх складу входитимуть начальник дільниці, менеджер по роботі із населенням, паспортист (на великих дільницях – два). На дільниці буде покладено функції з контролю за станом житлового фонду, якістю виконання ремонтних будівельних та інших робіт, прийом замовлень від населення, планування ремонтних робіт, здійснення по квартирного обліку й так інше. Взаємодія між мешканцями будинків та комунальним підприємством здійснюватиметься через диспетчерську службу, що працюватиме цілодобово. Для кожного будинку зберігається індивідуальний тариф з обов’язковим його погодженням із мешканцями. Важливою складовою проекту програми є й заходи, спрямовані на залучення мешканців багатоквартирних будинків до процесу управління житловим фондом, налагодження взаємодії з органами самоорганізації населення, сприяння створення та діяльності ОСББ. Обговорення реформи викликало жарку дискусію в сесійній залі серед депутатів міської ради, до яких приєдналася і їх колега з Верховної Ради Вікторія Дем’янчук. При цьому депутати всіх фракцій були одностайні в необхідності впровадження реформ в житлово – комунальній галузі міста. Різниця полягала в тому, що члени фракцій БЮТ, “Фронту змін”, комуністи та соціалісти пропонували відкласти прийняття рішення та ще попрацювати над ним, у той час, як депутати від фракції Партії регіонів висловлювали переконання у необхідності негайного початку реформ.

Міський голова Олександр Саінсус підкреслив, що міська рада продемонструвала свою відкритість в обговоренні нагальної проблеми і пропозиції, що прозвучали в залі, підуть на користь прийняттю виваженого рішення. На думку міського голови, в запропонованій реформі є ще над чим попрацювати, але її слабкі місця проявляться з початком її впровадження в життя. Олександр Саінсус запропонував також доповнення до проекту рішення, якими передбачається, що упродовж двох тижнів робоча група спільно з громадськими організаціями, політичними партіями внесе свої пропозиції по удосконаленню реформ, а на наступному засіданні депутатський корпус їх розгляне разом з аналізом економічних показників в умовах сьогоднішнього дня. З такими поправками міська рада дала старт реформам сфери обслуговування житлового фонду та прибудинкових територій у Кіровограді.

Окрім цього, депутати розглянули ряд депутатських запитів, які оприлюднив секретар міської ради Ігор Волков, більшість із яких стосувалася надання матеріальної допомоги на лікування. Увагу привертає один з депутатських запитів, який стосувався надання фінансової допомоги для лікування легендарного капітана кіровоградської футбольної команди «Зірка» 70-80-х років минулого століття, володаря Кубка України 1975 року Юрія Касьонкіна. Протягом 13 сезонів Юрій Олександрович радував кіровоградців своєю грою, виводив команду на поле з капітанською пов’язкою, але спортивні травми далися взнаки. У 2003 році колишній спортсмен переніс дві тяжкі операції, але зараз прикутий до ліжка, не може самостійно пересуватись. Чоловікові потрібні вартісна операція та тривале лікування. Грошей на це у Юрія Олександровича немає. Тому спортивна громадськість та небайдужі кіровоградці ініціювали збір коштів, щоб допомогти легендарному футболісту в буквальному розумінні стати на ноги. Ігор Волков озвучив колективний депутатський запит щодо надання матеріальної допомоги Юрію Касьонкіну, який народні обранці підтримали та направили на опрацювання комісії з надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам міста.

Окрім вищезазначених, депутати заслухали звіти трьох постійних депутатських комісій, звіти виконання галузевих програм, затвердили програму інвестиційної діяльності м. Кіровограда на 2012 рік, програму міських конкурсів на кращі проектні пропозиції щодо забудови та благоустрою міста Кіровограда на 2012 рік, розглянули ряд питань щодо регулювання земельних відносин.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.82188 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua