МЕНЮ


4 сiчень 2013 - 12:05

Починаючи з 1 січня...


...українці можуть отримувати біометричні паспорти

Паспорт буде вміщувати вмонтований чіп з біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців та інформацію про громадянина, що є у нинішньому паспорті. За бажанням власника до біометричного паспорта може бути внесена додаткова інформація.

А інформація біометричних паспортів вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру – електронної інформаційно-телекомунікаційної системи. Кожен громадянин України, починаючи з народження, повинен отримати біометричний паспорт (що замінить свідоцтво про народження), поновлюється він кожних 10 років.

...швидка допомога повинна приїздити через 10 хвилин після виклику

Набуває чинності постанова Кабміну, що регламентує нормативи прибуття за викликом бригад швидкої допомоги. Відповідно до цього документа, бригади "швидкої" мають прибувати за екстреними звертаннями за 10 хвилин у містах та через 20 хвилин – у населених пунктах, які розташовані за межами міст, з моменту виклику.

До категорії екстрених віднесені такі виклики: якщо пацієнт знепритомнів, у нього судоми, раптові розлади дихання, раптовий біль в області серця, блювота кров’ю, гострий біль у животі, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних хвороб, а також гострі психічні розлади, які загрожують життю та здоров’ю самого пацієнта або оточуючих.

За екстреними викликами медики повинні також виїжджати, коли пацієнт отримав травму (поранення, перелом, вивих, опік, важке забиття, травмування голови), ураження електричним струмом, блискавкою, тепловий удар, переохолодження, у нього асфіксія (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи), травмування при надзвичайних ситуаціях (ДТП, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо), отруєння, укуси тварин, при порушенні нормального протікання вагітності.

...інформація про землю стане публічною

Відтепер громадяни можуть вільно користуватися публічною кадастровою картою, яка стане доступною через офіційний веб-сайт Держагенції земельних ресурсів.

На сайті, зокрема, містяться цифрова карта України, кордони України, кордони областей, районів, населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки, кадастрові номери ділянок, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта грунтів України.

... прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата мають зрости

У січні 2013 року прожитковий мінімум має підвищитися до 1108 гривень, мінімальна заробітна плата – до 1147 гривень, мінімальна пенсія – до 894 гривень на місяць.

З 1 грудня ці показники мають ще дещо збільшитися: прожитковий мінімум зросте до 1176 гривень, мінімальна заробітна плата – до 1218, а мінімальна пенсія – до 949 гривень на місяць.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43414 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua