МЕНЮ


10 травень 2019 - 16:14

Події – актуальні, рішення – першочергові


Сьомого травня продовжила свою роботу п’ятнадцята сесія міської ради Кропивницького. Розпочалась вона, як водиться, з виступів представників громади. Зокрема, Фаїна Позднякова звернула увагу депутатів на необхідність розвитку Університету третього віку, де старше покоління може здобути нові знання і навички. А голова ради ОСББ Олександр Шеремет вкотре наголосив на потребі підтримки таких об’єднань з боку міської влади.

Відбулись певні зміни і у керівництві депутатських фракцій міської ради. Так, міський голова Андрій Райкович повідомив, що головою фракції Блоку Петра Порошенка обрано депутата Юрія Деркаченка.

З наслідками вибухів впорались, але їх треба не допускати

На вимогу депутатської фракції «Наш край» начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко прозвітував про ліквідацію наслідків пожежі на газозаправній станції на вулиці Київській, 48, яка трапилася 27 березня цього року.

– Внаслідок пожежі знищено 10 вантажних та 8 легкових автомобілів, пошкоджено ще 8 легкових та 2 вантажних автомобілі, будівлю трансформаторної підстанції, – повідомив Сергій Коваленко. – На пожежі постраждали двоє співробітників ДСНС та водій автомобіля з перевезення скрапленого газу, який від опіків помер згодом у лікарні. Шестеро власників домоволодінь, які через вибухи зазнали пошкоджень, отримали загалом від міської влади 29 тисяч гривень.

Щоб з’ясувати, чи дотримуються правил техногенної та пожежної безпеки й охорони праці суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють реалізацію нафтопродуктів та скрапленого газу в місті, у міській раді створили тимчасову міжвідомчу робочу групу з перевірки об’єктів підвищеної небезпеки. В обласному центрі нині є 96 таких об’єктів, з яких 51 – автогазозаправні станції.

Другого травня під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна відбулась робоча нарада з розгляду дотримання правил безпеки на автогазозаправних станціях у Кропивницькому. Члени робочої групи доповіли про виявлені недоліки. Поставлено завдання поглибленого опрацювання питань із землекористування, перевірки заявлених проектів на будівництво відповідності містобудівним умовам, правилам технологічно-виробничого процесу. За результатами проведеної роботи на 11 травня заплановано засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. А вже від 15 травня Державна інспекція у сфері пожежно-техногенної безпеки розпочинає позапланову перевірку автогазових заправок щодо усунення порушень за результатами попередніх перевірок.

Склав повноваження на користь службі в ЗСУ

Депутaт міської рaди Кропивницького (фракція «Свобода») Геннaдій Мaлaмен заявив про добровільне склaдaння депутaтських повновaжень на користь службі в армії.

Міська рада своїм рішенням задовольнила заяву наймолодшого депутата та вивела його зі складу постійної депутатської комісії з питань регламенту.

Депутати підтримали запит свого колеги Михайла Бєжана щодо заборони розміщення на території обласного центру пересувних та інших мобільних цирків з тваринами.

– В Україні кілька років ведеться справжня боротьба за цирк без тварин. Таке прагнення пов’язане з бажанням зупинити жорстоку дресуру тварин та утримання їх в поганих умовах, – мотивував свою позицію народний обранець. – Цирк з тваринами заборонили вже більш ніж у 45 країнах світу. Нещодавно рішення про таку заборону прийняли на сесії Київської міської ради. Ми також не можемо залишатись осторонь цієї проблеми.

Зміни до міського бюджету

Депутати внесли зміни до міського бюджету на 2019 рік. Як повідомила начальник фінансового управління Любов Бочкова, залучаються додаткові кошти з обласного та державного бюджетів – 6,7 мільйона гривень. З них 2,5 мільйона спрямовуються на модернізацію місцевих закладів професійної освіти. А 4,2 мільйона гривень додаються головному управлінню житлово-комунального господарства на капітальний ремонт шляхопроводу.

Також в рамках міського бюджету відбувся перерозподіл коштів. Зокрема, 10 мільйонів гривень отримало управління охорони здоров’я, один мільйон 800 тисяч – управління молоді і спорту на літнє оздоровлення дітей та завершення капітального ремонту ДЮСШ №2.

Враховуючи пропозиції депутатів, розглянуті на засіданні планово-бюджетної комісії, збільшено доходи загального фонду міського бюджету з оплати за землю на 9,7 мільйона гривень та зменшено бюджетні призначення у розмірі 10 мільйонів гривень по виконавчому комітету на соціальне забезпечення. Цей фінансовий ресурс спрямували на управління капітального будівництва (150 тисяч гривень) та головне управління ЖКГ (19,6 мільйона гривень) на капітальний ремонт доріг, благоустрій територій та внутрішньодворових доріг.

Земля і люди: врегулювання проблем

Міська рада Кропивницького внесла зміни до власного рішення від 12 липня 2018 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницького Кіровоградської області». Як зазначив начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради Олег Вовенко, даним рішенням врегульовується питання стягнення платежів за землю на територіях, що не увійшли до технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок в обласному центрі.

У той же час депутатський корпус не підтримав ініціативу свого колеги Олександра Цертія щодо скасування рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Кропивницького.

За інформацією Олександра Мосіна, міська влада продовжує вести з підприємцями міста діалог, надає необхідну допомогу у врегулюванні питань землевпорядкування і забезпечує планомірне внесення розробником нормативної оцінки необхідних змін до технічної документації.

Природоохоронні питання на часі

Депутати міської ради затвердили міську програму, яка стосується боротьби з амброзією полинолистою у місті. Її ініціатором та розробником стала депутат від фракції «Рідний край» Катерина Шамардіна. Робота над програмою, яка спрямована на боротьбу із цією карантинною рослиною та покликана значно полегшити життя людей, які страждають на алергічні захворювання, тривала з 2016 року. Тепер комунальне підприємство «Благоустрій» отримає кошти на знищення шкідливих бур’янів.

Також прийнято програму збереження та розвитку зелених насаджень, адже тема варварського поводження з деревами у Кропивницькому неодноразово порушувалась громадськими активістами – захисниками зелених зон.

Депутати розглянули і ряд інших питань, в тому числі й щодо регулювання земельних відносин.

Про наступне засідання 15-ї сесії міської ради буде повідомлено.

Оксана ВЕРСТЮК11 травень 2019 - 21:42
Геннадий (вст)

Перечитал три раза про платежи за землю. Ничего не понял. Зачем так писать?

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38757 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua