МЕНЮ


12 сiчень 2018 - 09:43

Подвиг визволителів не забуто


Восьмого січня кропивничани відзначили 74-у річницю визволення рідного міста від гітлерівської окупації, поклавши квіти до пам’ятників на території меморіального комплексу “Фортечні вали”.
У присутності сивочолих ветеранів, які проживають у нашому місті, керівники області й міста, представники громадськості хвилиною мовчання вшанували подвиг визволителів обласного центру в часи Другої світової війни, а також сучасних українських військових, які поклали свої життя, обороняючи незалежність та суверенітет України на сході держави. Квіти поклали до пам’ятника Матері-Вітчизні, на алеї Слави Героїв АТО, на могили загиблих під час звільнення міста від нацистів, а також полеглим під час окупації містянам.
А напередодні міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, заступник міського голови Олександр Грабенко та керуюча справами виконавчого комітету міської ради Альвіна Бондаренко відвідали ветеранів Другої світової війни, які брали участь у визволенні нашого міста.
На той момент у Кропивницькому залишалося четверо ветеранів-визволителів: Катерина Бодялова, Іван Братушко, Валентина Долженко та Марія Майданюк. Та, на жаль, буквально через кілька днів Катерина Бодялова пішла із життя. Тож тепер їх лише троє. Ще одна визволителька Валентина Крангач декілька років тому переїхала з нашого міста до Києва.
Керівники міста щиро привітали кожного з новорічними та різдвяними святами, із днем визволення, відзначили вікопомний подвиг старшого покоління у боротьбі із нацистською навалою, який став зразком вірного служіння Батьківщині для нащадків.
– Пам’ятати і шанувати своїх героїв, свою історію – наш святий обов’язок, без цього ми не можемо бути великою та сильною нацією, – наголосив Андрій Райкович, вітаючи колишню партизанку Марію Майданюк. – Для цього ми маємо знати та поважати тих людей, життя, яких є прикладом і дороговказом нинішній молоді. Сьогодні вже онуки і правнуки ветеранів Другої світової війни боронять нашу незалежність в зоні АТО від підступного ворога, утверджуючи законне право свого народу жити у вільній країні. На прикладах героїв тієї війни формуються герої нинішньої. Бо настали смутні часи, коли треба захищати найдорожче – незалежність, та працювати над підняттям економіки країни, щоб всі громадяни України були заможними, впевненими у завтрашньому дні, так формувати нашу зовнішню політику, щоб жоден ворог не наважився порушити наші кордони, прийти до нас з мечем, війною. А давати відсіч озброєним зайдам нас надихають ось такі поважні ветерани Другої світової.
Представники міської влади вручили кожному з героїв-визволителів грошову допомогу (по дві тисячі гривень) і різдвяні кошики. Передали подарунки і Валентині Крангач.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.30041 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua