МЕНЮ


18 листопад 2016 - 08:33

Поки що платимо, але питання залишається відкритим


Новина про те, що незабаром споживачі комунальних послуг, розраховуючись за них, будуть ще й сплачувати комісію фінансовим установам, які здійснюють перерахунок платежів підприємствам-надавачам, викликала чималий резонанс у суспільстві. Щоправда, з подібною практикою вже зіткнулись ті громадяни, які оплачують “комуналку” в приватних банках. Тепер же комісію вирішили ввести й на “Укрпошті” та в державному “Ощадбанку”.
Як діяти у такому випадку, радились керівники комунальних підприємств на одній з нарад, яка відбулась у міській раді Кропивницькому. Начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко зазначив, що він не у захваті від того, що на комунальні підприємства, зокрема ЖЕО почали надходити листи від керівництва “Укрпошти” про необхідність укладання договорів про сплату відсотків від перерахунку коштів, які мешканці міста сплачують за утримання житлових споруд та прибудинкових територій. Тобто комунальні підприємства повинні взяти на себе додатковий фінансовий тягар, у противному разі він ляже на споживачів.
– Цей відсоток має бути закладено у тариф за послуги ЖЕО, – зазначає Віктор Кухаренко. – Але таке рішення керівники ЖЕО самостійно не приймають. Має бути рішення виконавчого комітету. Я дав доручення економістам ЖЕО обрахувати суму платежу, якщо його буде сплачувати підприємство, і окремо – тариф із “комісійними”, якщо сплачуватимуть мешканці. Потім ці пропозиції опрацює управління економіки міської ради. Остаточне рішення буде приймати виконком. Зараз же “Укрпошта” бере визначений ними платіж, адже вона в односторонньому порядку розірвала договори з ЖЕО.
Свою точку зору щодо комісійних вже висловив Антимонопольний комітет України, повідомивши про те, що комісія від сплату комунальних послуг є незаконною, адже вона вже входить до тарифу. Висловився з цього приводу і Президент України Петро Порошенко, звернувшись до керівництва “Ощадбанку” із пропозицією призупинити рішення про нарахування комісії на платежі, які здійснюються через його відділення, з першого грудня цього року.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42831 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua