МЕНЮ


31 сiчень 2020 - 11:44

Порозумітися допоміг Андрій Райкович


Депутати Новенської селищної ради на четвертому засіданні тридцять четвертої сесії ради 28 січня одноголосно (21 присутній депутат і новенський селищний голова Сергій Денисенко) проголосували за добровільне приєднання селища Нового до міста Кропивницького. Щоправда, лише з першого березня.

Цьому рішенню передувало багатомісячне затягування обранцями новенців бажання жителів селища жити в одній об’єднаній територіальній громаді з обласним центром.

На четверте засідання приїхали міський голова Кропивницького Андрій Райкович та низка інших посадовців міськради. В актовій залі селищної ради не те що яблукові ніде було впасти, а й дрібнішому фруктові не вдалося б знайти собі місця: новенці давно вимагали від своїх місцевих депутатів виконати їхню волю про об’єднання з містом, яку вони висловили ще торік 14 липня під час громадського обговорення, тому на засідання прийшло чимало люду.

Засідання розпочалося з того, що депутати затвердили порядок денний та розглянули низку запитів, а також заслухали звернення, яке підписали 605 новенців, у якому мешканці Нового вимагають від депутатів негайно виконати їхню волю щодо об’єднання. Після цього перейшли до голосування за бюджет селища Нового на 2020 рік. Під час його розгляду з’ясувалося, хоча це ні для кого в селищній раді не секрет, що власних коштів на заклади позашкільної освіти (ЦДЮТ «Центр – Юність» і ШЕВ «В гостях у казки») й два дошкільних заклади, які фінансує селищна рада, катастрофічно не вистачає (з бюджету Кропивницького надходять кошти на утримання медичних закладів, загальноосвітніх шкіл І ступеня № 37 і ІІ – ІІІ ступенів № 10, школи мистецтв, які розташовані в селищі, а також на ремонтно-будівельні роботи, реалізацію проєктів громадського бюджету, фінансову підтримку селищного структурного підрозділу КП «Теплоенергетик»; коштом міського бюджету відбувається перевезення пасажирів пільгових категорій автобусним маршрутом № 274). Тож розпочалося привселюдне намагання хоч якось залатати ці бюджетні дірки. Однак навіть при цьому названих чотири дитячих заклади все одно не отримували належних для забезпечення їх повноцінного функціонування коштів.

Під час обговорення бюджету до депутатів звернувся Андрій Райкович:

– З моменту об’єднання міська рада візьме не себе всю повноту відповідальності перед громадою; моя вам порада: при формуванні бюджету треба фінансувати, насамперед, захищені статті; з кожного управління міської ради після рішення про об’єднання буде призначено відповідальних осіб, які надаватимуть максимальну методичну допомогу апаратові селищної ради, щоб ми якомога швидше об’єднали наші базові потенціали.

Зрештою, депутати вирішили взяти гроші, яких не вистачало на дошкільні й позашкільні дитячі заклади, з коштів на утримання апарату селищної ради й КП «Благоустрій селища Нового». Після цього новенські депутати ухвалили бюджет селища, маючи на увазі, що гроші, яких не вистачає на функціонування селищної інфраструктури, надійдуть після об’єднання вже з бюджету міської ради.

І от нарешті надійшов час розгляду питання про об’єднання територіальної громади селища Нового та міста Кропивницького. Та замість голосування без зволікань повторився сценарій з попереднього засідання: депутати Юрій Прадунець та Олег Клепацький виступили з пропозиціями внесення правок до проєкту рішення Новенської селищної ради «Про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення». Перший з них запропонував змінити в проєкті рішення про приєднання рік: з 2019-го – на 2020-й (за це проголосували всі присутні депутати). А також до плану дій з підготовки добровільного приєднання селища Нового до міста Кропивницького внести такі пункти: міській раді опрацювати інформацію щодо розмірів заборгованості за користування земельними ділянками на території громади, що приєднується, та вжити заходів з метою їх стягнення в судовому порядку; доповнити та оприлюднити положення про старосту. Хоча й під несхвальні репліки новенців, та за це депутати також проголосували позитивно. А от пропозиція Олега Клепацького записати в проєкті рішення як дату приєднання 1 березня 2020 року викликала обурення новенців, які вимагали рішення про негайне приєднання й говорили, що місяць депутати хочуть мати, аби залагодити свої власні справи коштом громади. Спалахнулу «пожежу» довелося «гасити» міському голові.

– Шановна громадо, є перехідний період, коли після ухвалення рішення потрібно об’єднати наші зусилля, бюджети і програми, адаптувавши їх до загальноміських, – сказав очільник Кропивницького. – На це потрібен час. І ще один місяць до об’єднання великого значення не має. Тож закликаю до порозуміння, до взаємної довіри. Але я не дозволю посадовим особам зловживати владою, вони розуміють, що є персонально відповідальними за рішення, які вони ухвалюють і підписують. Тому нічого страшного не відбувається. Це набагато правильніше, коли об’єднання відбудеться з першого березня, аніж воно взагалі не відбудеться. Один місяць сплине швидко, а з першого березня ми вже повноцінно працюватимемо, ви матимете старосту, буде адаптовано всі питання, пов’язані з фінансами, господарським правом. У нас попереду – набагато довше життя, аніж один місяць…

Заступник керівника міського юридичного управління Дмитро Татарко запевнив, що зміни в проєкті рішення не впливають на його чинність. І що тільки суд може його скасувати. Після цих слів депутати одноголосно проголосували за об’єднання з 1 березня 2020 року Нового з Кропивницьким, а потім пішли на перерву перед розглядом наступних п’яти десятків питань, винесених на засідання сесії. Тепер для створення Кропивницької об’єднаної територіальної громади у складі міста Кропивницького і селища Нового за це мають проголосувати депутати міської ради.

Відповідаючи на численні запитання новенців, Андрій Райкович пообіцяв незабаром зустрітися з ними в селищній раді й запевнив, що ніякого погіршення об’єднання їм не принесе, а лише – покращення. І що контролюватиме підготовку до об’єднання двох громад, селищної й міської, в одну територіальну громаду.

Слід також додати, що присутні на засіданні мешканці Нового подякували членам ініціативної групи на чолі з Олександром Шаровим, яку обрали торік 25 червня на мітингу біля селищної ради за приєднання Нового до Кропивницького, за багатомісячну боротьбу з багатьма перепонами на шляху до об’єднання, їхню стійкість і відданість загальній справі.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37744 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua