МЕНЮ


6 лютий 2013 - 12:19

Порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.


Платниками єдиного соціального внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового ( контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, в тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Єдиний внесок для платників встановлюється у відсотках відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності (за винятком винагороди за цивільно – правовими договорами). Для бюджетних установ Єдиний внесок встановлюється в розмірі 36,3 %.

Платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Звіт, також, подається не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Сплата єдиного внеску здійснюється виключно в національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державної казначейської служби України для його зарахування.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за:
порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;
неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.

Нагадуємо, що відповідно до внесених змін Законом України «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за № 5292- VI від 19.09.2012 р., який набрав чинності 13 жовтня 2012 р. змінено термін сплати єдиного соціально внеску, зокрема:
1. Фізичні особи – підприємці, які використовують працю інших осіб зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Начальник відділу обліку надходження платежів Л.МільченкоДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36447 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua