МЕНЮ


1 грудень 2010 - 13:41

Порядок та умови призначення пенсій по інвалідності


Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи.

Обов’язковою умовою для призначення пенсій по інвалідності за нормами вищезазначеного Закону є наявність страхового стажу від 2 до 5 років (залежно від віку на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією).

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі не залежно від наявності страхового стажу.

Для того, щоб пенсія по інвалідності була призначена з дня встановлення інвалідності, заяву на призначення пенсії слід надати до управління Пенсійного фонду не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності. Якщо заява подана після спливу трьох місяців після встановлення інвалідності, то пенсія призначається з дня звернення.

Статтею 33 Закону визначено розміри пенсій по інвалідності.

Відповідно до цієї статті, пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах:
інвалідам І групи – 100 відсотків пенсії за віком;
інвалідам ІІ групи – 90 відсотків пенсії за віком;
інвалідам ІІІ групи – 50 відсотків пенсії за віком.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється пенсія по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (чоловікам – 60 років, жінкам – 55 років).

Частиною 2 статті 33 Закону визначено, що за наявності у непрацюючих інвалідів ІІ і ІІІ груп – у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу за їхнім вибором пенсія по інвалідності призначається в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.

Інвалід має право обирати варіант розрахунку пенсії (по інвалідності чи по інвалідності в розмірі пенсії за віком). Оскільки самому пенсіонеру складно прорахувати розмір пенсії, спеціалісти управлінь Пенсійного фонду за допомогою програмного забезпечення обчислюють пенсію за обома варіантами і обирають для пенсіонера найбільш доцільний.

У разі працевлаштування особи, якій призначено пенсію відповідно до частини 2 статті 33 цього Закону (крім випадків, коли особа досягла пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону), у період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірі, передбаченому частиною 1 статті 33 цього Закону.

Слід також звернути увагу на те, що статтею 1 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років.

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають право одночасно на державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону та пенсію, призначається за вибором інваліда з дитинства державна соціальна допомога відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” або пенсія. При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

До інвалідів з дитинства належать особи, які стали інвалідами до досягнення 18 років. Якщо інвалідність з дитинства встановлена після виповнення 18 років, підтвердженням того, що інвалідність могла бути встановлена до 18 років, є висновок МСЕК про час настання інвалідності.

О. РОМАНЧЕНКО,
заступник начальника головного управління ПФ у Кіровоградській області – начальник управління пенсійного забезпечення5 квiтень 2015 - 19:58
Ирина (вст)

Доброго дня шановні добродії! Допоможить мені будь ласка з приводу отримання пенсії по інвалідності,я 1964 року народження.
Згідно трудової книжки я працював з 15.09.1981року по 30.04.1990рік на радіозаводі.
Мій трудовий стаж складає 8 років 7 місяців 16 днів.
Я написав заяву про отримання пенсії, на що мені відповів пенсійний фонд що, в мене не достатньо стажу(повинно 12 років) для отримання пенсії.
Я написав заяву до головного лікаря КЗ ОКЦМСЕ ДОР щодо надання мені інформації в письмової формі що до моєї інвалідності з 1990року по 2015рік,з відповіді голови міжрайонної кардіологічної МСЕК №1 вбачається що я визнаний інвалідом загального захворювання 2-3 группи(1990-1995рік), та інваліда 3-ій групи захворювання з дитинства(1995-2000рік).
З 2000року по 2014рік я не проходив обстеження,доглядав маму в Севостополі.
З 18.11.2014 року по 01.12.2015рік пройшов знову обстеження і мені надали 3-ю группу інвалідності загального захворювання(забувши про те що я інвалід 3-ої группи захворювання з дитинства)як це визначено раніш з 1995р-2000рік.
Питання:
1) Може таке бути що,призначив мене інвалідом дитинства на 5 років,потім це не визначити (здається навмисно),а написати що З 2014-2015р,призначается 3-я группа загального захворювання, як то було раніш до 1995року(2, а потім 3 группа інвалідності)?
2) Як мені призначити та отримати пенсію? бо з 20.01.2015року я пишу прохання про призначення пенсії до Пенсійного фонду свого району,а пенсійний фонд мого району мені відмовляє на її отримання мотивуючи тим що, недостатньо в мене стажу 12 років для отримання пенсії.Де тут пенсійний подвох
Чому я не можу її отримати?
Чи це засторіла бюрократія заховалась в окремих людях…
ДОПОМОЖІТЬ будь ласка ІНВАЛІДУ З ДИТИНСТВА,не маю більш сил з ними боротися
?
Закон Є на моему боці чи не ма…?
3) надайте будь ласка механізм отримати мені пенсію з інвалідності в моєму випадку
?

13 серпень 2015 - 21:59
Валентина (вст)

Якщо ви офіційно доглядали свою матір, тобто оформлювали догляд через соціальну установу, то у вас до стажу зараховується час догляду за хворою людиною. Якщо не оформлювали, то це прикро для вас, бо незнання закону - це ваші проблеми.

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43508 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua