МЕНЮ


16 жовтень 2015 - 12:52

Пошанівок від вдячних земляків


Десятого жовтня в Кіровоградській музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза в межах ХІІІ Всеукраїнського фестивалю ім. К. Шимановського відбувся традиційний день пам’яті Генріха Нейгауза.

Розпочався він з покладання квітів учнями, викладачами музичної школи та представниками інтелігенції міста до меморіальних дощок Генріхові Нейгаузу на будинку, де він народився (вул. Шульгіних, 26), та на будівлі музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза (вул. В. Чміленка, 65).

Після цього в музичній "нейгаузівській" школі було відкрито виставку "Паломництво на батьківщину Вчителя", де представлено матеріали з фондів народного меморіального музею Генріха Нейгауза, зібрані з 1981 року (дня відкриття музею) по 2015-й, в яких відображено хронологію відвідування рідного міста Майстра учнями Генріха Нейгауза, який своє довге життя присвятив музиці, вихованню молодих музикантів, виконавській та просвітницькій діяльності.

Після відкриття експозиції учасники вшанування Вчителя переглянули документальний фільм Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії "Музика і доля" про єлисаветградський період життя родини Нейгаузів, який викликав чималу зацікавленість у присутніх в концертному залі гостей мистецького навчального закладу (стрічку знято на замовлення колективу музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза). А потім відбувся концерт учнів-"нейгаузівців", на якому звучали твори Фредеріка Шопена, Едварда Гріга, Кароля Шимановського, Ісаака Берковича, Мирослава Скорика, Павла Захарова у виконанні Анастасії Табалової, Вероніки Кареліної, Анастасії Савченко, Ольги Устимової, Кирила Берегового, Нікіти Федосєєва, Марії Бєлік, Андрія Ланового, Давида Савіцького і Лоліти Рудь.

День пам’яті Генріха Нейгауза пройшов надзвичайно зворушливо, по-родинному тепло і щиро, за що учням і педагогам музичної школи щиро дякували гості, які завітали до "нейгаузівців" на вшанування пам’яті нашого знаного земляка.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36033 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua