МЕНЮ


4 березень 2021 - 17:17

Постачання струму сільськогосподарським і промисловим підприємствам


Електроенергія — абсолютно необхідний ресурс для будь-якого підприємства, від невеличкої ферми і до гігантів промисловості. Звичайно, самостійне забезпечення підприємств електроенергію потребувало би вкрай великих додаткових капіталовкладень, що майже ніколи не є виправданим. Саме тому компанії, що мають серед своїх послуг продаж електроенергії, такі як https://kr-energo.com/, є абсолютно необхідним елементом сучасних ринкових відносин у ланцюжку між генеруючими компаніями та безпосередніми споживачами.

Постачання електроенергії. Як це відбувається.

До відкриття ринку електроенергії система постачання ресурсу кінцевому споживачу мала не надто привабливий вигляд: з одного боку, встановлені з боку держави ціни на електроенергію не завжди відповідали реальним затратам генеруючих компаній, а з іншої — наявність декількох сталих тарифів була сильною корупційною складовою, яка дозволяла розкрадати значні бюджетні суми.

Зараз все кардинально змінилося і поточний шлях електроенергії до споживача у спрощеному варіанті виглядає так:

  • Електроенергія виробляється. АЕС, ГЕС, ТЕС, СЕС, ВЕС — промислових виробників електроенергії зараз дуже багато, однак, підприємства-споживачі не мають права на заключення прямих контрактів з виробником на постачання електроенергії, що обґрунтовується як економічними, так і чисто технічними причинами.
  • Продаж електроенергії на оптовому ринку. Промислові виробники електроенергії можуть торгувати з компаніями, що мають статус постачальника електроенергії. Саме вони, працюючи по всій території України, залежно від заключених договорів з операторами систем розподілу, забезпечують подальший продаж електроенергії.
  • Продаж електроенергії споживачу. Нарешті вироблена електроенергія доходить до свого фактичного адресату. Підприємства-постачальники продають закуплену у виробників електроенергію споживачам, з якими мають відповідний договір.

Хоч за спрощеним описом це й може виглядати як торгівля петрушкою на базарі, однак, в реальності більшість процесів є автоматизованими і все проходить максимально цивілізовано. Для кінцевого споживача ситуація взагалі не надто змінилася, окрім одного вкрай важливого моменту — за ринкових відносин ціна електроенергії для підприємства стала відчутно меншою завдяки конкурентним умовам, що пропонують постачальники.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36519 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua