МЕНЮ


13 квiтень 2018 - 07:39

Посвята Генріхові Нейгаузу


П’ятого квітня в обласній філармонії відбувся концерт «Посвята Генріхові Нейгаузу» до 130-річчя від дня народження видатного піаніста, педагога, нашого земляка, за участі британського піаніста Джонатана Пауелла та камерного оркестру обласної філармонії «Концертіно» (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Наталія Хілобокова).
Цим концертом було відкрито фестиваль «Нейгаузівські музичні зустрічі», започаткований 1980 року.
Джонатан Пауелл вже неодноразово бував у Кропивницькому. Під час останнього візиту восени 2017 року він радо відгукнувся на пропозицію директора музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза Євгенії Малявкіної, завідувача народного меморіального музею Г. Нейгауза Тетяни Фурлет і керівника камерного оркестру «Концертіно» Наталії Хілобокової підготувати нову програму до 130-річчя від дня народження Генріха Густавовича. До програми концерту увійшли твори його найулюбленіших композиторів: Роберта Шумана, Олександра Скрябіна, Фридерика Шопена, Франца Шуберта. Концерт мав успіх, повна зала шанувальників музики щиро аплодувала артистам за чудове виконання творів.
Продовжилися заходи фестивалю «Нейгаузівські музичні зустрічі» 10 та 11 квітня концертом та майстер-класом асистента-стажиста Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Андрія Макаревича. У концерті вперше в нашому місті прозвучали «Трансцендентні етюди» Ференца Ліста.
Одинадцятого квітня в музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза відбувся майстер-клас Андрія Макаревича з учнями музичної школи Мар’яною Вихрист, Нікітою Федосєєвим, Єлизаветою Полудень та студентами музичного коледжу на тему «Фортепіанні етюди (історія жанру, значення для вдосконалення виконавської майстерності та методи роботи)». Музеї Г. Нейгауза та К. Шимановського підготували виставку «Спогади, роздуми, листування: Генріх Нейгауз у друкованих виданнях». А згодом учасники заходів поклали квіти до меморіальних дощок на будинку, де народився Генріх Нейгауз, та на будівлі музичної школи.
Упродовж фестивалю «Нейгаузівські музичні зустрічі» відбудуться екскурсії до народного меморіального музею Г. Нейгауза. Колектив музичної школи його імені зберігає пам’ять про видатного земляка, засновника окремої фортепіанної школи. Заходи фестивалю завжди підтримують міська та обласна ради.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33584 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua