МЕНЮ


27 грудень 2019 - 10:02

Потрійне депутатське «тьху на вас!»


Депутати Новенської селищної ради, лише із третього разу зібравшись 24 грудня на друге засідання тридцять четвертої сесії Новенської селищної ради сьомого скликання (17 і 18 грудня через відсутність кворуму засідання не відбулося), не підтримали свій же проєкт рішення про добровільне приєднання селища Нового до територіальної громади міста Кропивницького, за що 14 липня під час громадського обговорення на новенському стадіоні «Металург» проголосували 1 276 мешканців мікрорайону (проти – сорок осіб).

Із 17 присутніх новенських депутатів (загалом їх 26) за приєднання проголосували троє (разом з ними – й селищний голова Сергій Денисенко), проти – один, утрималися – тринадцятеро. А передувало цьому те, що навчені викрутасами своїх депутатів новенці уже вкотре зібралися в сесійній залі, аби нагадати своїм обранцям, що, згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. А згідно із законом України про статус депутатів місцевих рад, депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати й захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їхні доручення в межах своїх повноважень, наданих законом.

Однак наведені вище визначення, видно, не надто переконливі для новенських слуг народу, бо від них було чутно обурення з приводу того, чого це ці виборці сюди заявилися, а коли рівень обурення зашкалив, то «вистрелила» могутня депутатська зброя – дулі, якими можна було милуватися у виконанні однієї зі «служниць».

У порядку денному засідання, окрім проєкту рішення про приєднання, з’явився проєкт рішення про селищний бюджет на 2020 рік, а також з півсотні земельних питань (ознайомитися з ними можна на сайті Новенської селищної ради, у розділі «Розпорядження селищного голови», за такою адресою в мережі Інтернет: https://nove-rada.gov.ua/). На початку засідання депутати запропонували внести до плану дій робочої групи з підготовки добровільного приєднання селища Нового до міста Кропивницького такі пункти: розробити проєкт статуту Кропивницької ОТГ; міській раді опрацювати інформацію щодо розмірів заборгованості за користування земельними ділянками на території громади, що приєднується, та вжити заходів з метою їх стягнення у судовому порядку; доповнити та оприлюднити положення про старосту. За включення доповнень проголосували всі присутні депутати. А потім почали говорити, що у випадку приєднання працівники селищної ради з першого січня залишаться без роботи. На що присутня на засіданні разом із заступником міського голови Кропивницького Андрієм Паливодою та депутатом міської ради від селища Нового Валентиною Яремчук начальник міського юридичного управління Марина Смаглюк відповіла, що цього не станеться, бо існуватиме двомісячний перехідний період (на запитання селищних депутатів та їхніх виборців відповідали й Андрій Паливода та Валентина Яремчук). Тоді депутати почали розповідати, що над доповненнями потрібно попрацювати, треба ухвалити бюджет, селищні програми (чому цього не зробили раніше, не зрозуміло), тому вони за те, щоб селище приєдналося до міста через два місяці.

Таку позицію явно не сприйняли присутні на засіданні новенці, тож депутати проголосували за проєкт рішення про приєднання територіальної громади селища Нового до територіальної громади Кропивницького без поправок. І провалили його. Після чого в сесійній залі залунали вигуки «Ганьба!», обурені новенці висловлювали своїм депутатам усе, що про них думають, а Сергій Денисенко закрив засідання.

– Рішення про приєднання не прийняте, була пропозиція депутатів приєднатися, як я зрозумів, через два місяці. Ми не ставимо це на голосування, бо в таких умовах сесію проводити неможливо, – сказав він. – У нас звільняються люди, ми залишаємося без економістів, звільняється заступник, бюджет не прийнято. Тож намагатимемося знову провести засідання пізніше…

Залишається додати, що громадський транспорт (яким щодня на роботу, навчання та задля інших потреб виїздять в інші мікрорайони обласного центру жителі селища, а потім повертаються ним же додому), школи, медичні заклади, подача новенцям води, тепла тощо існують у в Новому за кошти з міського бюджету. Новенська ж селищна рада фінансує ремонт будинків, благоустрій селища, позашкільні дитячі й дошкільні навчальні заклади. І навіть на це без надходжень з міського бюджету не має достатньо коштів.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39127 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua