МЕНЮ


13 травень 2019 - 16:50

Правила поведінки в натовпі


Психологи вважають, що натовп — особливий біологічний організм. Він діє за своїми законами і не завжди зважає на інтереси окремих осіб. Потрапивши в некероване скупчення людей, важливо дотримуватися правил безпеки.

Ситуація безпечна, допоки тисячі людей дотримуються правил поведінки та рухаються згідно з відведеними маршрутами. Проте при виникненні будь-якого інциденту чи перешкоди на шляху натовп перетворюється на джерело підвищеної небезпеки для життя та здоров’я людини. Протистояти йому важко. Навіть законослухняні особи іноді в натовпі можуть поводитися агресивно й неконтрольовано.

Опинившись у місці проведення масового заходу, не намагайтесь потрапити в його епіцентр. Наперед вивчіть шляхи можливої евакуації при відвідуванні місць масового зібрання. Зверніть увагу на запасні виходи та маршрути. Найбільш небезпечне явище в натовпі — це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як поводитись у натовпі:

1. Уникайте великих скупчень людей. Під час масових заворушень намагайтесь обійти натовп, щоб не потрапити під дії працівників поліції.
2. Якщо йдете на масовий захід, не використовуйте речей, які можуть за щось зачепитися (краватка, шарф, ланцюжок, сережки, мотузки, шнурки). Не взувайте взуття на високих підборах. Одяг краще защебнути на блискавку.
3. Намагайтесь триматися подалі від скляних вітрин, огорож, турнікетів, сцени. Якщо ви потрапили в натовп, то намагайтеся поступово вибиратися із центру до краю.
4. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була стиснена. Тримайтесь подалі від високих та повних людей чи тих, хто має громіздкі предмети або великі сумки.
5. Намагайтесь не впасти, піднімайте високо ноги, ставайте на повну ступню, не робіть короткі кроки, не піднімайтесь навшпиньки, не тримайте руки в кишенях. Якщо у вас щось упало (випало), не намагайтесь це піднімати. У жодному випадку не допускайте, щоб розв'язалися шнурки взуття. Заздалегідь затягніть їх вузлом! Шнурок, що розв'язався, загрожує падінням. Пам’ятайте, що падіння всередині натовпу, який рухається, небезпечне для життя.
6. У разі падіння намагайтесь якнайшвидше звестися на ноги. Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями потилицю. При виникненні паніки намагайтесь зберігати спокій і здатність швидко і правильно оцінити ситуацію.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41155 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua