МЕНЮ


13 квiтень 2018 - 07:47

Правила змінилися: Що нового чекати від “Громадського бюджету” в Кропивницькому


З 1 квітня у Кропивницькому стартувала нова кампанія подачі заявок на проекти “Громадського бюджету-2019"
У зв’язку з цим Depo.Кропивницький поцікавився у заступника начальника управління економіки департаменту з питань економічного розвитку міської ради Аліни Пузакової про основні зміни у правилах конкурсу.
– Стартував прийом заявок на нові проекти громадського бюджету. Якими будуть нововведення цього року?
– З 1 по 15 лютого ми проводили консультації з громадськістю щодо внесення змін до Положення про “Громадський бюджет міста Кропивницького”, за результатами яких координаційна рада обговорила та затвердила запропоновані зміни, відповідно до яких: календарний план щодо проведення конкурсу в рамках громадського бюджету буде затверджуватися до 1 березня; у разі необхідності можливе утворення міжпрофільної робочої групи з оцінки проектів, до якої можуть бути залучені спеціалісти профільних виконавчих органів; кожен член координаційної ради має отримувати копії бланків-заявок в електронному вигляді з визначеним кошторисом та графічними матеріалами для всіх проектів; будь-яка агітація за проекти, в тому числі авторами, під час голосування на території центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького забороняється. Проект рішення щодо внесення змін до Положення винесуть на розгляд депутатів міської ради.
– На засіданнях координаційної ради обговорювалася процедура голосування? Чи будуть в ньому якісь зміни?
– Так, на засіданні координаційної ради обговорено питання голосування. Зокрема, Асоціація політичних наук запропонувала вилучити з положення про “Громадський бюджет” норми, що дозволяють голосування шляхом заповнення паперового бланка. Натомість для громадян, що не мають можливості проголосувати через Інтернет, експерти запропонували передбачити можливість голосування у бібліотеках та у центрі надання адміністративних послуг з окремого комп’ютера. Під час обговорення цю пропозицію відхилили, оскільки, щоб скасувати паперове голосування за проекти, спочатку потрібно налагодити механізм електронного. Воно можливе лише за умови використанням системи ідентифікації Bank ID, проте не всі банки надають доступ до клієнтських даних. На сьогодні таких лише два (ПриватБанк та Ощадбанк), тому лише їх клієнти мають можливість голосувати через електронну систему. Таким чином, скасування паперового голосування може призвести до того, що, як мінімум, 50 відсотків осіб, які брали участь у перших двох конкурсах, не зможуть проголосувати, а це вплине на зниження зацікавленості населення.
– Форма подачі проектів якось зміниться у цьогорічному конкурсі?
– Ні, способи подачі проектів не змінилися. Подати проект можна з допомогою спеціальної форми на офіційному веб-сайті міської ради та у паперовому вигляді через відділ по роботі зі зверненнями громадян. Сама форма залишається тією ж. Але ми будемо ставити більш жорсткі вимоги щодо її правильного заповнення. Якщо автор проекту бажає встановити черговий дитячий майданчик, то він повинен конкретно прописати перелік конструктивних елементів, гойдалок, необхідності огородження і т.д. Також необхідно буде додати їхні графічні зображення чи відео з бажаного місця реалізації проекту. Це спростить перевірку можливості реалізації такого проекту. Крім того, дасть можливість проаналізувати реальність складеного кошторису проекту.
– Зміни у положенні конкурсу стосуватимуться фінансування?
– У цьому плані фактично нічого не змінилося, сума фінансування на наступний конкурс буде визначатися вже в міському бюджеті на 2019 рік, тому зараз прогнозувати її ми не можемо. Але передбачається, що вона буде не менше п‘яти мільйонів гривень.
– Більшість авторів проектів – люди творчі. Чи були труднощі з точністю розрахунків?
– Дійсно, автори проектів не можуть правильно підрахувати вартість проекту. Зараз фахівці працюють над тим, щоб на сайті міської ради опублікувати приблизний кошторис робіт і послуг, щоб при написанні проекту автор міг скористатися орієнтовним цінником і обрахувати вартість. Радимо авторам передбачати кошторис проекту із запасом, задля отримання бажаного результату від його реалізації . Обов’язково враховувати відсоток інфляції та передбачати кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації.
– На якій стадії зараз реалізація проектів 2018 року і чи вдалося втілити в життя всі проекти 2017 року?
– Проекти-переможці конкурсу 2017 року реалізовані на 99 відсотків. Один проект “Молодіжний громадський простір між вулицями Жадова і Попова” ГУ ЖКГ не встигло реалізувати. Як з’ясувалося, земельна ділянка, на якій передбачалося зробити простір, не комунальної власності, вона – приватна. Це був перший етап, перший конкурс, і спочатку виконавчі органи не побачили такого недоліку. Тому автору проекту запропонували іншу територію, але в тому ж мікрорайоні, і вона вже дала згоду внести зміни до проекту. Реалізацію цього проекту перенесли на 2018 рік та виділили сто тисяч гривень із залишку коштів “Громадського бюджету” 2018 року. Щодо реалізації проектів 2018 року, то зараз обговорюють ескізи та розробляється проектно-кошторисна документація.
– Проект реконструкції Набережної Інгулу реалізовуватиметься не лише за кошти громадського бюджету?
– Так, з “Громадського бюджету” на реконструкцію Набережної Інгулу виділено 998 056,68 гривень, але проектом передбачалася реконструкція невеличкої її частини, а міська влада прийняла рішення реконструювати всю Набережну. Тому в міському бюджеті на 2018 рік на реконструкцію Набережної передбачено чотири мільйони гривень, в тому числі мільйон, який передбачався по “Громадському бюджету”. Окрім цього, один з народних депутатів взявся вирішувати питання, щоб залучити на Набережну ще й державні кошти. Автори цього проекту тісно співпрацювали з головним архітектором міста під час розробки ескізу. Він дещо відрізняється від того, який вони початково пропонували, але буде дуже гарним.
– У місті буде з’являтися все більше проектів, втілених за кошти “Громадського бюджету”, чи плануєте це позначати на нових об’єктах?
– Така ідея дійсно є, і вона поступово втілюється в реальність. Думаємо розробити спеціальні таблички, які б вказували, що проект реалізовано в рамках конкурсу “Громадський бюджет”. Це ще обговоримо на координаційній раді, якщо залишаться кошти на таку інформаційну кампанію. Також наш департамент разом з членом координаційної ради Яною Вічірко готує інтерактивну карту, на якій будуть зображені всі проекти “Громадського бюджету”, що реалізовані в 2017 і 2018 роках.
– Наскільки популярним стає конкурс у Кропивницькому і чим, на вашу думку, наше місто вирізняється в Україні?
– У минулому році було подано менше проектів, але за наповнюваністю вони якісніші, ніж проекти 2017-го. Звичайно, більше звертаємо увагу на креативні проекти, які стосуються зон відпочинку, покращення зовнішнього вигляду міста, проекти туристичного та культурного спрямування. В цьому році в рамках інформаційної кампанії задля залучення молоді до розподілу та використання бюджетних коштів в рамках конкурсу “Громадський бюджет – 2019" департамент провів серію воркшопів. Заходи проводилися для студентів вищих навчальних закладів Кропивницького, під час яких ті спробували себе в ролі авторів та презентували досить креативні та сучасні проекти. Про популярність конкурсу свідчить навіть активність містян під час голосування за проекти, яка щоразу зростає.Також ми унікальні тим, що в рамках конкурсу ввели нову категорію проектів – соціальні – яких не було ще в жодному місті України. Це нововведення з авторськими правами Кропивницького, яке у нас переймають інші міста.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38366 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua