МЕНЮ


15 сiчень 2015 - 14:44

Претендують на приміщення. Та чи по праву?


Але прощатися з квадратними метрами не всі погоджуються. Один з прикладів – ситуація з колективним підприємством з обслуговування ліфтів "Геркон". Нещодавно в електронних ЗМІ з’явилася інформація, що члени колективу протестують проти того, що їх виселяють з приміщення. Це колишня квартира №1 будинку № 28, корпус 2 на вулиці Полтавській. Донедавна тут знаходилась ліфтерська, останніми у ній господарювали саме працівники "Геркону". Але чи законно?
Ось що повідомили нашому кореспонденту в управлінні комунальної власності міської ради. З першого грудня 2008 року дане приміщення орендувало ТОВ "Аста" – також підприємство з обслуговування ліфтів. Справно сплачувало за це орендну плату. Термін дії договору закінчився 1 листопада 2014 року. Згодом головне управління житлово-комунального господарства провело конкурс на право обслуговування ліфтів багатоповерхівок, його переможцем по даному мікрорайону стало підприємство "Геркон». З першого грудня воно почало надавати послуги. "Аста" ж відмовилась від оренди цього приміщення та звільнила ліфтерів, які згодом перейшли на роботу в "Геркон". Мабуть, на цій підставі керівництво цього підприємства вирішило, що і приміщення їм перейде "у спадок". Договір оренди не укладався, плата не перераховувалася, пояснили в управлінні. То на якій підставі "Геркон" тепер претендує на ці квадратні метри? А це, між іншим, повноцінна однокімнатна квартира площею 32,7 квадратного метра (правда, з якогось дива нові "власники" вирішили відрізатись від централізованого опалення). Тож весь цей ґвалт, який здійснює керівництво "Геркону", звинувачуючи міську владу у неправомірних діях, залучаючи до протестів своїх працівників, безпідставний, кажуть в управлінні.
– "Геркон" – приватне підприємство, з яким без аукціону ми не маємо права укладати договори, – зазначив начальник управління комунальної власності міської ради Олександр Мороз. – На це можуть розраховувати державні чи комунальні підприємства та організації, бюджетні установи, які фінансуються з міського або державного бюджетів. Зараз працівники «Геркону» звинувачують міську владу в тому, що їх «переселили» у непристосоване приміщення. Але влада не має до цього ніякого відношення. Керівництво приватного підприємство саме повинно дбати про належні умови праці своїх робітників. Хочете сидіти на Полтавській – орендуйте будь-яке інше приміщення чи офіс, адже особливих умов по орендній платі у нас немає. Ціни – ринкові. До слова, в зазначеній квартирі немає жодних особливих умов для роботи – пульта зв’язку, інших спеціальних засобів для забезпечення функціонування підйомників у житлових будинках, без яких ліфтери не могли б обійтися. Це звичайна однокімнатна квартира. І чому влада має віддавати її в оренду приватній структурі, якщо зараз є чимало людей, які потребують житла і мають на нього цілком законне право: Ми дотримуємося закону – достроково розривати договори оренди ні з ким не будемо. Однак там, де терміни дії угод вже спливли, ми не зобов’язані їх продовжувати. Зараз триває підготовка документів на дану квартиру по вулиці Полтавській, 28, корпус 2, для розгляду членами виконавчого комітету, щоб повернути її у житловий фонд.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43235 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua