МЕНЮ


24 грудень 2010 - 14:44

ПРЕЗЕНТОВАНО ПРОГРАМУ "ЦЕНТРАЛЬНИЙ РЕГІОН-2015"


Як зазначив голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін, розробка програми тривала майже півроку, ухвалено її буде на найближчій сесії обласної ради.

– Програма "Центральний регіон-2015" спрямована на перетворення Кіровоградщини з області сировинної на переробну, – зазначив голова ОДА.

– Програма – це дійсно народний документ, бо містить пропозиції великої кількості жителів Кіровоградщини, вона спрямована на поліпшення життя людей, – зауважив у своїй презентації заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпо- крилов. – У ній визначено не тільки стратегічні напрями регіонального розвитку, а є й конкретні цифри по кожному селу, району та місту.

У 2012 році промисловість області за обсягами виробництва продукції повинна вийти на докризовий рівень 2008 року, заплановано в програмі. Перед- бачено створити майже 10 тисяч нових робочих місць. На наступний рік заплановано завершення робіт на стратегічно важливому для області Новокостянтинівському родовищі уранових руд. Нарешті знято заборону на приватизацію Кіриворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, що у місті Долинській. Тому завдання влади – зацікавити інвесторів, створити для них найліпші умови розвитку бізнесу. Наступним питанням, яке прагне вирішити влада, – відновлення видобутку бурого вугілля, родовища якого ще донедавна розроблялись в Олександрійському районі, але галузь занепала, що спровокувало соціальну напругу.

Для зміцнення потенціалу харчової промисловості буде відновлено роботу двох цукрових заводів в Олександрівському і Новоукраїнському районах. У результаті обсяги виробництва цукру збільшаться у два рази, а на робочі місця повернуться 900 працівників. Передбачається введення в експлуатацію молокопереробного комбінату в Кіровограді, де створять 300 нових робочих місць. Буде розширено площі посівів цукрових буряків, гречки та овочів, а також побудовано ряд потужних тваринницьких комплексів. Відновиться птахівництво у Голованівському, вівчарство – у Петрівському, кролівництво – у Кіровоградському районах.

Задля розвитку ресурсного потенціалу Кіровоградщини відкрито термінал в аеропорту Кіровоград.

Триватиме газифікація семи районів – Гайворонського, Голованівського, Ульяновського, Новоархангельського і Новоукраїнського. Природний газ отримають мешканці 122 населених пунктів, для чого буде побудовано 376 кілометрів газопроводів. У переважній більшості населених пунктів буде відновлено зовнішнє освітлення вулиць, а також модернізовано та відремонтовано 177 об’єктів систем водопостачання та водовідведення.

Програма "Центральний регіон" спрямована не тільки на розвиток економіки та підтримку бізнесу – в ній порушено чимало соціальних та гуманітарних питань. Так, програма дозволить забезпечити рівний доступ дітей Кіровоградщини до якісної освіти. Учнів сільських шкіл обслуговуватиме 131 шкільний автобус. Зокрема, у проекті Державного бюджету України на 2011 рік для нашої області передбачено 4,8 мільйона гривень на придбання шкільних автобусів – чого вистачить, орієнтовно, на 24 машини.

Зі свого боку місцеві органи виконавчої влади повинні вирішити питання оновлення майже 14 тисяч комплектів шкільних меблів, а у 2012 році всі школи будуть підключені до мережі Інтернет. Загалом, за період дії програми планується, що загальноосвітні заклади отримають 127 навчально-комп’ютерних комплексів.

У наступному році в області у рамках реалізації національного проекту "Нове життя" буде створено перинатальний центр. Підготовчі роботи вже розпочато – у проекті держбюджету на реалізацію проекту передбачено близько 22 мільйонів гривень. Буде створено центри для надання медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією та хворим із нирковою недостатністю, зокрема побудовано гемодіалізний центр. Загалом, необхідно поліпшити матеріально-технічну базу 158 закладів охорони здоров’я.

Одним із важливих завдань з формування здорового способу життя є розвиток дитячо-юнацького спорту, будівництво спортивних майданчиків і футбольних полів.

У найближчі роки будуть вирішені усі проблеми інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни. Так, у рамках підготовки до відзначення 70-річчя Перемоги ветерани будуть забезпечені легковими авто, телефонним зв’язком, лікуванням та соціально-побутовими послугами.

Серед механізмів реалізації програми на першому місці – узгодження діяльності з центральними органами виконавчої влади, зокрема, підписання угоди між Кабінетом Міністрів та обласною радою.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38232 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua