МЕНЮ


1 лютий 2013 - 11:22

Придбати житло, а не проблеми


Цим занепокоєний, мабуть, кожен, хто вирішив поліпшити свої житлові умови. Як же не потрапити в халепу, купуючи нерухомість на вторинному ринку? Про це "Вечірній газеті" розповів директор агентства нерухомості "Ріелті" Віктор Делюрман:

– Купівля житла на вторинному ринку – це завжди ризик. Визнання операції з придбання житла недійсною; наявність зареєстрованих осіб у квартирі, яких часто неможливо виселити; претензії третіх осіб і задоволення їхніх вимог за рахунок набувача житла – ось лише деякі з можливих ризиків.

Щоб запобігти цим та іншим негативним наслідкам купівлі житла, рекомендую зібрати інформацію як про продавця, так і про пропоновану ним нерухомість, проаналізувати ці відомості і тільки тоді зважено прийняти рішення – купувати чи ні. Бажано звернутися за допомогою юриста чи ріелтора, який зможе кваліфіковано оцінити ризики. При цьому довіряти слід лише тим фахівцям, у чиїй репутації ви не сумніваєтеся. Це можуть бути спеціалісти, які вже надавали вам чи вашим знайомим таку допомогу. Інакше можна потрапити в тенета "чорного" маклера чи пройдисвіта з дипломом юриста.

У будь-якому випадку, перш ніж іти до нотаріуса, укладати договір купівлі-продажу житла, слід вивчити документи на нього (витяг з держреєстру речових прав чи документ, на підставі якого до продавця перейшло право власності). Ознайомившись з цими паперами, ви точно знатимете, є чи ні продавець справжнім власником (співвласником) об’єкта нерухомості, дізнаєтеся про підстави придбання ним цього майна, а отже – й про наявність у нього права на операції з ним.

Нагадаю, що житло, куплене чоловіком і дружиною під час перебування їх у шлюбі, є їхньою спільною сумісною власністю. І якщо хтось із них хоче продати житло, то на це має дати письмову згоду інший член подружжя. Отже, перед тим, як придбати житло, з’ясуйте, одруженим чи ні був продавець, коли купив нерухомість. Для цього попросіть у нього паспорт – там може бути відмітка про шлюб.

Якщо квартира знаходиться в спільній частковій власності, в укладенні договору купівлі-продажу мають брати участь усі її співвласники.

Особливу увагу звертайте на технічні параметри житла. Раніше фахівці БТІ перед укладенням угоди купівлі-продажу проводили його технічну інвентаризацію. Тепер цього немає. Відповідність справжніх технічних параметрів об’єкта нерухомості тим, які вказані у документах, повинен з’ясовувати сам покупець. У цьому допоможе технічний паспорт житла. Але самотужки, без спеціаліста, провести технічну інвентаризацію – непросто.

Обов’язково вимагайте у продавця довідку з КРЕПу чи державної міграційної служби, яка підтверджує відсутність реєстрації людей за адресою об’єкта купівлі. Рекомендую вимагати довідку з повною історією реєстрацій, оскільки після купівлі житла можуть дати знати про себе особи, які тимчасово не проживають в ньому, але зберігають право на користування ним (військовослужбовці, засуджені, студенти). Щоб їх виселити, доведеться звертатися до суду. А воно вам треба?

З’ясуйте, чи не винен продавець за комунальні послуги. Пролити світло на це допоможуть довідки підприємств, які надають ці послуги.

І от ви вирішили купити житло. Продавець може попросити частину плати наперед. Ось що треба знати про це. Якщо сторони домовились про завдаток, то сума, яку вносить покупець, стає завдатком тільки після підписання основного (нотаріального) договору купівлі-продажу. І якщо угода не відбулася (не важливо, з чиєї вини), то гроші, передані продавцю, визнаються авансом, і він підлягає поверненню в повному обсязі. Можна укласти і попередній договір про купівлю-продаж, який допоможе захистити ваші права у випадку виникнення спорів. У будь-якому разі передача грошей повинна оформлюватися документально.

Після того, як договір купівлі-продажу підписано, покупець розраховується з продавцем і реєструє право власності на об’єкт. З 1 січня нинішнього року права власності на нерухомість реєструють органи Укрдержреєстру і нотаріуси. Звертаю увагу на те, що до нового держреєстру внесено тільки об’єкти нерухомого майна, які оформлювалися після 2005 року. Всі інші доведеться реєструвати повторно. Раджу не затягувати із реєстрацією права власності, оскільки траплялися випадки, коли сторонні люди оформлювали нерухомість на себе раніше, ніж покупці.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40012 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua