МЕНЮ


8 березень 2018 - 09:40

Приватна колекція


Так уже повелось, що у фіналі вернісажу в галереї «Єлисаветград», коли натовп, отримавши свою порцію вражень від образотворчого мистецтва, починає потихеньку розходитись, люблю присісти на зручний диванчик у куточку експозиційної зали і осмислювати побачене, оглядаючи експозицію в новому ракурсі. Часто, провівши гостей, в моїй компанії опиняється сам власник галереї Микола Цуканов, і випадає нагода з’ясувати якісь цікаві для мене деталі чи й просто обмінятися враженнями.
Так було і 2 лютого під час презентації, здається, першої в цьому році виставки в галереї «Єлисаветград». «Художня палітра Кіровоградщини» – так називалася виставка, на якій експонувалися полотна художників Кіровоградщини з приватної колекції Миколи Цуканова. Експозиція укомплектована картинами як живописців, що вже відійшли у вічність, так і тих, хто творить нині. Колекцію представляв, зрозуміло, сам Микола Миколайович. Це було пристрасне, емоційне слово людини, котра розуміє силу і вплив високого мистецтва.
Зважаючи на те, що колекція збиралася «для себе», можна не сумніватися, що кожен пейзаж, кожен натюрморт чимось зачепив душу Цуканова. Так думала я, примостившись на вищезгаданому диванчику. Навпроти мене висіла одна з кращих картин колекції «Пушкін у Кам‘янці» пензля кіровоградського художника Володимира Федорова. Полотно досить знайоме, хоч і не пам’ятаю, де його бачила. Зате невелика каритина «Батьківська хата», що примостилася збоку від жанрової експозиції, де геній російської словесності слухає українського кобзаря, неодноразово бачила в кімнатці, де жила вдова художника – вірний друг і популяризатор його творчості Ніна Георгіївна. На полотні зображена світловодська хатинка батька Ніни Федорової, людини нелегкої долі. Цією картиною Ніна Георгіївна дуже дорожила.
– Звідки вона в тебе? – здивовано запитала я у Миколи Миколайовича.
Справа у тому, що більшість картин з художньої спадщини вдова Федорова передала обласному художньому музею. Та, як пояснив Микола Миколайовичё незадовго до смерті Ніна Георгіївна продала йому кілька картин художника, у тому числі й «Батьківську хату».
Серед картин, що прикрашають цуканівську експозицію, хочеться згадати невеличкий, але такий привабливий пейзаж Миколи Бондаренка, ліричні мотиви Бориса Вінтенка, роботи закоханого в театр Миколи Добролежі… Вже давно немає поміж нас цих талановитих митців, але славу мистецтву степової Еллади вони створили. Як і Петро Оссовський, Яків Калачник, Григорій Гнатюк, Олександр Логвинюк, чиї роботи займають достойне місце серед означеної колекції. А поряд з ними – полотна тих, хто і сьогодні дарує нам своє натхнення. Микола Миколайович звернув мою увагу на кілька ранніх робіт Михайла Надєждіна, наявністю яких у своїй колекції пишається. Та я й сама вже їх запримітила. Особливо зворушив «Сонячний день». Не в образу Михайлу Володимировичу сказано: його нинішній абстрактний живопис я розумію мало, і він мене не зачіпає.
Серед експозиційних полотен хочу відзначити пейзаж Володимира Волохова, просто казкові натюрморти Сергія Шаповалова, живопис Фелікса Полянського, Олександра Охапкіна, Анатолія Янєва, Анатолія Шаповалова… Втім, нагадаю вам, друзі мої, краще один раз побачити… А може, й не один.
Валентана ЛЕВОЧКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.54626 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua