МЕНЮ


10 червень 2019 - 11:27

Про безпеку дітей улітку


З початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Доволі часто вони нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

Багато хто вважає, що на водоймі або в басейні дітям достатньо безпечно, якщо дорослі поблизу. Але статистика свідчить, що велика кількість нещасних випадків стається саме тоді, коли навколо дорослі. Проблема — у зниженні пильності, коли ті відволікаються на розмову по телефону чи на щось інше. Дитина ж, знаючи, що дорослі поруч, теж забуває про небезпеку, починає бешкетувати на воді, запливати далеко від берега. Їй вистачить декілька секунд, щоб потонути. Протягом двох або трьох хвилин дитина може знепритомніти. За чотири чи п'ять хвилин під водою в організмі людини відбуваються незворотні процеси, які призводять до смерті. Згідно зі статистикою, половина дітей тоне саме в людних місцях.

Перебування на сонці шкідливе. Але час доби і хмарність ніяк не впливають на кількість шкідливих ультрафіолетових випромінювань, якому піддається людина. Порада експертів — завжди прикривайте голову. Особливо це стосується дітей, зокрема до шести місяців. Перебуваючи біля водойм, застосовуйте сонцезахисний крем, причому краще вибрати той, який захищає від UVA- і UVB-променів.

Теплові удари у дітей більше поширені на початку літнього сезону, тому що тілу потрібен час, щоб пристосуватися до високих атмосферних температур. Перегріви підстерігають влітку і дорослих, але їм легше справлятися з ними. Про сонячний удар свідчать такі ознаки: загальна млявість, головний біль, нудота, блювота, висока температура, сильне серцебиття, порушені пульс і дихання, непритомність. У важких випадках тепловий удар може викликати розвиток коми, тому не можна ігнорувати реакцію організму, яка свідчить про перегрів.

Украй важливо влітку не допускати зневоднення. Свіжі фрукти й овочі містять велику кількість води, тому необхідно влітку вживати їх у великій кількості. У спеку зневоднення у дітей настає дуже швидко. Щоб цього не сталося, треба пити воду в необхідній кількості. У дітей до першого року життя норма споживання — 100-150 мл/кг маси тіла, від 12 місяців і до трьох років — 100 мл/кг, у старших — 80 мл/кг. Якщо малюк відмовляється від рідини, не потрібно намагатися його змусити. Просто потрібно зробити так, щоб вода була завжди перед очима, і за необхідності дитина без підказки питиме стільки, скільки потрібно її організмові.

Відсоток дитячих смертей у закритих машинах величезний. Температура в автомобілі влітку може зростати дуже швидко, що може привести до пошкодження головного мозку, ниркової недостатності та смерті протягом декількох хвилин. При температурі 28 градусів на вулиці температура всередині автомобіля може піднятися до 42 градусів протягом 15 хвилин. Діти гірше витримують екстремальне тепло, ніж дорослі. Часто дитина просто засинає на задньому сидінні автомобіля, і батьки залишають її, виходячи, на їхню думку, лише на декілька хвилин.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41098 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua